Newsy

Ile będzie trwało spalanie zjedzonych pączków? Policz "pączkokalorie" i dowiedz się, jak najprzyjemniej się ich pozbyć!

Newsy

Aktualizacja:
fot. Quanthem/Getty Images

Tłusty czwartek bez pączków i faworków? Niemożliwe! Jednak trochę dręczy pytanie: ile zjedliśmy kalorii? Ile musimy ćwiczyć, by je spalić? Na szczęście jest kalkulator, który precyzyjnie oblicza, jak spalić zjedzone pączki w dużo przyjemniejszy sposób! Pięć zjedzonych pączków? Wystarczy dziewięć godzin słodkich pocałunków i wszystkie kalorie spalone!

Tłusty czwartek to znakomita okazja, by sobie pofolgować. Tradycyjny pączek według przepisu babci? A może najpyszniejsze na świecie faworki? Najlepiej jedno i drugie! I jeszcze ten jeden pączek. Albo dwa...

Pączki - ile to kalorii?!

Można poszaleć, ale potem przychodzi poczucie winy: jak spalić te nadmiarowe kalorie? Trzeba będzie jednak odwiedzić siłownię, zacząć biegać co rano i ograniczyć cukier. To oczywiście bardzo słuszne postanowienia, zdrowie przede wszystkim, ale jest też inne wyjście. Dzięki Omni Calculator możecie obliczyć, jak spalić pączki w sposób przyjemny! Tańcząc, biorąc kąpiel z bąbelkami lub uprawiając namiętny seks. Całkiem sympatyczna alternatywa.

fot. Omni Calculator

Ile kalorii ma typowy pączek? To zależy. Pączek klasyczny bez nadzienia - 198 kalorii. Pączek klasyczny z cukrem pudrem i nadzieniem różanym już 290 kalorii, pączek z budyniem - 300 kalorii, a najpyszniejszy pączek z lukrem aż 350 kalorii!

Jak więc wybierać pączki? Warto wiedzieć, że pączek pączkowi nierówny. Warto wybierać te najbardziej puszyste (z najlepszej mąki), w miarę możliwości pieczone, a nie smażone. Dobrym pomysłem jest też rezygnacja z polewy i wybór owocowego nadzienia bez dodatku cukru.

fot. Omni Calculator

Jak spalić kalorie z jednego pączka?

Kto nigdy nie przejadł się pączkami w tłusty czwartek, nich pierwszy rzuci kamieniem. Owszem, po czwartkowym objadaniu się masz chęć od razu biec na siłownię, ale pamiętaj, że organizm traktuje wysiłek zawsze w taki sam sposób, zatem czasem warto pomyśleć o alternatywnie. Również z przymrużeniem oka. W końcu wiele zależy od tego, ile ważymy i jak działa nasz metabolizm. Inaczej pracuje tez organizm organizm mężczyzny, inaczej kobiety. Poniżej prezentujemy 10 nietypowych sposobów na spalenie nadmiarowych "pączkokalorii"!

1. Namiętny seks. Nie musimy chyba tłumaczyć, dlaczego ten sposób jest naszym numerem jeden.

2. Przytulanie i pieszczoty. Jeśli nie jesteście w nastroju na seks, możecie też spędzić wieczór przytulając się z ukochaną osobą. Niezależnie od tego, czy będziecie rozmawiać, oglądać ulubiony film czy po prostu cieszyć się swoją obecnością, pączki spalą się same!

3. Romatyczny taniec. Jaki może byc lepszy pomysł na wysiłek fizyczny niż taniec? Taniec-przytulaniec, szalona salsa, dostojny walc - wybór należy do was!

4. Śmiech do rozpuku. Nie podobają ci się poprzednie pomysły? Do tego sposobu nie potrzebujesz partnera, chociaż możecie też wspólnie zaśmiewać się do łez.

5. Słodkie pocałunki. Tym słodsze, im więcej pączków zjedliście przez cały dzień.

6. Masaż partnera. Twój partner przejadł się pączkami i zapadł w letarg? Możesz uszczęśliwić go masażem, jednocześnie spalając zjedzone łakocie.

7. Gorąca kąpiel z bąbelkami. Gorąca woda, perlista piana, świeczki i przygaszone światło... W tak nastrojowej scenerii nawet nie zauważysz, że po pączkach pozostanie jedynie słodkie wspomnienie. Sugerujemy jednak tym razem zrezygnować z czekoladek i szampana, bo efekt może być odwrotny od zamierzonego!

8. Relaksujący sen. Tak, to prawda - śpiąc, również spalasz kalorie! Ta metoda nie zadziała jednak w przypadku największych łasuchów, chyba że planujesz spać przez kilka dni.

9. Oglądanie horrorów. Trzęsąc się ze strachu, spalisz kilka faworków - chyba, że zapowiada się maraton filmowy, wtedy z powodzeniem pozbędziesz się kalorii z lukrowanych pączków!

10. Planszówkowy pojedynek. Gimnastyka może dotyczyć nie tylko ciała, ale i umysłu. Satysfakcja z pokonania partnera w grze będzie dodatkowo powiększona o radość ze spalenia słodyczy!

Życzymy pysznego tłustego czwartku i bardzo przyjemnego spalania pączków!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości