Newsy

Iga Świątek przekazała wygraną na wyjątkowy cel. "Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze"

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
sport.pl
x-newsIga Świątek

Iga Świątek wygrała w 3. rundzie turnieju w Indian Wells z Weroniką Kudermietową 6:1, 6:0. Spotkanie miało miejsce w niedzielę 10 października, czyli w dzień Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Tenisistka postanowiła poruszyć ten temat i przekazać dużą sumę pieniędzy na rzecz walki z problemem.

Zwycięstwo 6:1, 6:0 w trwającym 55 minut meczu dało Idze Świątek awans do IV rundy zawodów Indian Wells BNP Paribas Open 2021. Po zakończeniu pojedynku tenisistka cieszyła się, że godnie uczciła rocznicę swojego triumfu na kortach Rolanda Garrosa.

Iga Świątek dzieli się wygraną w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W trakcie konferencji prasowej po wygranym meczu tenisistka poruszyła jeszcze inny bardzo ważny temat. Tego samego dnia (10 października) obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Tematy związane z kondycją psychiczną są jej bliskie, więc postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami i przekazać wynagrodzenie za wygraną. Dodatkowo zadedykowała swoją wygraną psycholog Darii Abramowicz, która tego dnia obchodziła urodziny i na co dzień jest jej wsparciem. O swoich odczuciach napisała również na profilach w mediach społecznościowych.

Kiedy jestem w stanie cieszyć się moją grą jak dzisiaj, jestem szczęśliwa i wdzięczna. Ale to nie będzie zwykły pomeczowy post, bo to nie jest zwykły dzień. Chcę odnieść się do Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze.

Poinformowała również, w jaki sposób chce wesprzeć inicjatywę pomagania ludziom w kryzysach psychicznych:

Mój dzień był więcej niż dobry. Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego. Możecie pomóc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia.

Kibice zgłaszają pod postem Igi Świątek organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym

Gest Igi Świątek spotkał się z bardzo dużym odzewem fanów, którzy zaczęli zgłaszać pod jej postami organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym. Pojawiły się liczne propozycje z Polski i całego świata. Duża część jej kibiców po prostu podziękowała tenisistce za poruszenie tak ważnej sprawy i przeznaczenie wynagrodzenia na rzecz wsparcia dla innych.

Iga Świątek od kilku lat współpracuje z psycholog sportową Darią Abramowicz, która przy wielu okazjach stara się mówić o tym, jak ważne jest wspieranie osób, które zmagają się z problemami psychicznymi. Ważne, by nie było to tematem tabu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Iga Świątek: Udział w igrzyskach olimpijskich jest dla mnie spełnieniem marzeń ze względu na tradycję rodzinną

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: sport.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości