Newsy

Nie ma sylwestrowej domówki bez dobrej muzyki! Z tymi piosenkami twoi goście będą bawić się do białego rana

Newsy


Kiedy już wiemy, że Sylwestra spędzimy na domówkach i w kapciach, warto zastanowić się nad doborem muzyki na ten wyjątkowy wieczór. Dziennikarka muzyczna Kamila Ryciak przygotowała dla nas subiektywną, ale popartą doświadczeniem i obserwacjami listę absolutnych imprezowych szlagierów. Jeszcze nie jest za późno na zrobienie playlisty!

Idealna sylwestrowa playlista - nr 1. "Single Ladies"

Na sylwestrowy wieczór pod względem muzycznym należy przygotować się zawczasu, aby uniknąć sytuacji, kiedy nasi goście będą puszczać muzykę, która niekoniecznie wpasowuje się w panujące trendy.

- Na początek proponuje przekaz podprogowy dla mężczyzn. Czyli Beyoncé i "Single Ladies". Drodzy panowie, jeżeli chcecie coś osiągnąć w tym trudnym roku, to zapytajcie ukochaną, czy by chciała, może powiedzą, że tak - powiedziała w Dzień Dobry TVN Kamila Ryciak, dziennikarka muzyczna.

"Celebration" na rozkręcenie imprezy

Nasza ekspertka nie ma wątpliwości, że kluczowy jest początek sylwestrowej imprezy. Dlatego już od progu nasi goście powinni słyszeć klasyki, które na parkiet porwą każdego.

- Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że wchodzicie na domówkę. Musi być dobry numer na dzień dobry. Że każdy zacznie bioderkami ruszać - usłyszeliśmy od Kamili Ryciak.

Czas na hit wszechczasów - "Gangnam Style"

Numer zyskał międzynarodową sławę, podbijając listy przebojów na całym świecie. Co więcej, Gangnam Style na zawsze zapisał się w historii YouTube’a oraz popkultury XXI wieku. Przed nim żaden inny klip nie cieszył się taką popularnością w serwisie. Dzisiaj ma prawie 4 miliardy odtworzeń.

- To numer, który wszyscy na całym świecie tańczyli - stwierdziła dziennikarka muzyczna.

Kultowa "Macarena"

Tego numeru także nie trzeba nikomu przedstawiać. Absolutny evergreen wszystkich imprez na świecie.

- Teraz "Macarena". Pamiętacie 95. rok? I ten cały układ? Ten utwór zawojował cały świat - podsumowała Kamila Ryciak.

Odrobina radości, czyli "Happy"

- To jest utwór, który sprawia, że wszyscy się bawią. Słowo "happy" pada w nim 57 razy. Więc jeśli znowu mamy jakiś przekaz podprogowy na kolejny rok robić, to to jest właśnie to - usłyszeliśmy od naszej ekspertki.

Mowa oczywiście o kultowym już utworze "Happy" Pharrella Williamsa.

"Szampan wylewa się..."

Tę piosenkę przez ostatni roku nuciła cała Polska. Sanah zawojowała wszystkie stacje muzyczne i listy przebojów. Jej utwory na domówce to must have!

- Nie ma Sylwestra bez "Szampana". Dla mnie to fenomen. Dziewczyna wydała na początku roku debiutancki album i z niego już wszyscy mamy swoje numery, które znamy i lubimy - powiedziała dziennikarka muzyczna.

Piosenka kulminacyjna

"The Final Countdown" odpalamy krótko przed północą i wzniośle czekamy na Nowy Rok.

- To numer, bez którego Sylwestra być nie może. Bo te "finalne odliczanie" musi się pojawić, a później wszyscy odliczamy 3... 2... 1... - mówiła Kamila Ryciak.

Według poleceń ekspertki warto uwzględnić w playliście takie hity jak "Call On Me" Erica Prydza, "Blinding Lights" zespołu The Weeknd, czy kultowe "Aserejé (The Ketchup Song)" Las Ketchup.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości