Newsy

Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP na Florydzie! Nagroda pieniężna godna czempiona

Newsy

Aktualizacja:

Hubert Hurkacz nową nadzieją polskiego tenisa? 23-latek wygrał drugi turniej w karierze i najprawdopodobniej czeka go awans w prestiżowym rankingu ATP.

Hubert Hurkacz święci triumf za oceanem

Ostatnie miesiące ze względu na obostrzenia nie sprzyjają uprawianiu aktywności fizycznych. Sportowych emocji dostarczają nam na szczęście profesjonaliści. Iga Świątek i Robert Lewandowski przyjmują kolejne laury, a w międzyczasie o pozycję w gronie czempionów walczy inny młody sportowiec z Polski - Hubert Hurkacz.

W tym tygodniu młody tenisista z Wrocławia wygrał turniej ATP na Florydzie. Na jego konto trafi 30 tysięcy dolarów, samochód BMW, a co najważniejsze 250 punktów w rankingu ATP.

- On w tej chwili jest na 39. miejscu w rankingu, ale jeśli przeliczą te punkty, wszystko wskazuje na to, że już w poniedziałek awansuje na 29. miejsce - mówił Mateusz Hładki w studiu "Dzień Dobry TVN".

Hubert Hurkacz idzie jak burza

Andrzej Sołtysik zażartował, że w tenisie mężczyźni są "słabą płcią". W ostatnich latach rzeczywiście to panie osiągały większe sukcesy od swoich kolegów z Polski. Wierzymy jednak, że Hubertowi uda się powtórzyć ubiegłoroczny triumf Igi Świątek we Francji. Dzięki wygranej w turnieju ATP może być mu łatwiej znaleźć sponsorów, a to już cenna pomoc.

- W sporcie pieniądze są potrzebne do treningów i do dalszego rozwoju - zauważył słusznie Mateusz Hładki.

Już w lutym Hubert Hurkacz weźmie udział w kolejnym prestiżowym turnieju. Mowa o wielkoszlemowym Australian Open. Zawody odbędą się w dniach 8-20 lutego w Melbourne. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za kolejne sukcesy tego utalentowanego 23-latka!

Zobacz też:

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości