Newsy

Na poród przyszła z adwokatem. Miał bronić jej prawa do niezakładania maseczki

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
PAP
Tetra Images/Getty ImagesKobieta w ciąży

Mimo że cały świat od przeszło półtora roku walczy z koronawirusem SARS-CoV-2, a z powodu COVID-19 zmarło kilka milionów ludzi, to wciąż zdarzają się osoby, które przeczą istnieniu pandemii. Jak informuje hiszpańskie radio Onda Zero, pewna ciężarna kobieta, która właśnie zaczęła rodzić przyszła do szpitala z adwokatem. Miał on bronić jej prawa do niezakładania maseczki w ośrodku zdrowia.

Kobieta przyszła do szpitala z adwokatem

Ciężarna kobieta, przecząca istnieniu pandemii koronawirusa i przeciwna szczepionkom, udała się do szpitala w La Fe w Hiszpanii na poród w towarzystwie swojego partnera oraz adwokata, który miał pomóc jej bronić prawa do niezakładania maseczki w ośrodku zdrowia.

Jak poinformowało radio Onda Zero, przyszła mama odmówiła założenia maseczki oraz poddania się obowiązkowemu testowi PCR, zmuszając lekarzy do uruchomienia procedury antycovidowej.

Jak przebiegał poród?

Wobec zachowania ciężarnej, w celu ochrony reszty pacjentów i personelu medycznego, szpital uznał ją za potencjalnie zakażoną SARS-CoV-2. Zgodnie z obowiązującą procedurą, lekarze i pielęgniarki uczestniczący przy porodzie zastosowali środki ochrony osobistej, w tym przyłbice i kombinezony ochronne. Podczas porodu w szpitalu obecny był adwokat kobiety. Po urodzeniu dziecka pacjentka zaskarżyła szpital. Kobieta domaga się rekompensaty za poniżające traktowanie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Szaleństwo hormonów w ciąży

Szaleństwo hormonów w ciąży
Dzień Dobry TVN

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tetra Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości