Newsy

12-latka została matką. Rodzina i nauczyciele nie zauważyli ciąży

Newsy

Moment RFIsabel Pavia / GettyImages

12-letnia Hiszpanka urodziła w domu syna. Według doniesień prasy nikt nie wiedział o ciąży dziewczynki. Ojcem dziecka prawdopodobnie jest 17-letni członek jej rodziny, który mieszka w tym samym domu.

Hiszpania: 12-letnia dziewczynka urodziła w domu

Według hiszpańskiej gazety El País ciąża 12-latki została odkryta dopiero w momencie porodu. Do tego czasu ani jej rodzice, ani pomoc społeczna, która opiekowała się rodziną nie zauważyli - jak twierdzą - że dziewczynka spodziewa się dziecka. Szkoła, do której uczęszczało dziecko, również nie wiedziała o ciąży, a dziewczynka zawsze miała dobre wyniki w nauce.

Kiedy 12-latka zaczęła rodzić, matka wezwała karetkę. Sanitariusze przybyli na miejsce już po tym, gdy dziecko przyszło na świat i jedynie co musieli zrobić to przecięcie pępowiny. Po ustabilizowaniu matki i syna oboje zostali zabrani do Szpitala Uniwersyteckiego Marquês de Valdecilla.

Prokuratura wszczęła śledztwo

Jak donosi gazeta, prokuratura ma zamiar zbadać, czy w przypadku 12-latki doszło do jakiegokolwiek rodzaju napaści na tle seksualnym. Dziennikarze ustalili także, że rodzina dziewczynki chce oddać dziecko do adopcji.

Według El País, który powołuje się na źródła znające sprawę, sytuacja rodzinna 12-latki jest skomplikowana. Dziewczynką opiekuje się matka, a jej ojciec przebywa w więzieniu za handel narkotykami.

Czy istnieje idealny wiek na zostanie rodzicem? Zobacz wideo:

>>> Zobacz także:

Katarzyna Grochola o przemocy w związku: "Mój oprawca wyrwał spode mnie krzesło i mnie uderzył"

Agata Młynarska wspomina "adopcję" córki. "Dostałam ją od św. Mikołaja"

Magda Welc po 10 latach wraca na scenę: "Nie wszystko toczyło się po mojej myśli"

Autor: Iza Dorf

Źródło: El País

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości