Newsy

Ruszył proces Harveya Weinsteina

Newsy

Aktualizacja:

Oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym producent filmowy i laureat Oscara Harvey Weinstein stawił się przed sądem w Nowym Jorku. 67-letni magnat filmowy nie przyznaje się do winy.

Prokuratura: "To seksualny drapieżnik"

Przeciwko Weinsteinowi sformułowano pięć zarzutów, w tym o gwałt i napaść seksualną . W środę przedstawiciele prokuratury i obrony wygłosili wystąpienia otwierające rozprawę.

Zarówno zeznania świadków, jak i przedstawione dowody (…) pokażą, że ten mężczyzna był seksualnym drapieżnikiem i gwałcicielem

– mówiła zastępca prokuratora okręgowego na Manhattanie Meghan Hast.

Według niej, Weinstein m.in. zgwałcił aktorkę serialu "Rodzina Soprano" Annabellę Sciorrę i napastował seksualnie asystentkę w dziale produkcji.

Te młode kobiety były pionkami. (…) Nie zdawały sobie sprawy, że zostały zwabione fałszywymi obietnicami profesjonalnej pomocy

- powiedziała prokurator.

Obrona czeka na zeznania świadków

Obrońca Damon Cheronis dowodził, że zeznania świadków będą nacechowane emocjami, dlatego apelował do sędziów przysięgłych o cierpliwość.

Weinstein nie przyznaje się do winy. Wielokrotnie zaprzeczał oskarżeniom twierdząc, że jego relacje z kobietami miały miejsce za ich zgodą.

Jak się przewiduje, postępowanie sądowe potrwa do połowy marca. Zeznawać mają między innymi aktorki Charlize Theron, Rosie Perez i Salma Hayek.

Więcej na temat pod tym adresem

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości