Newsy

Harry i Meghan nie będą już "Sussex Royal". Królowa ma zastrzeżenia

Newsy


Nie milkną echa Megxitu. Po tym, jak książę Harry i jego żona Meghan zrezygnowali z obowiązków na brytyjskim dworze, para zamierzała korzystać z marki "Sussex Royal". Jednak nie zgadza się na to królowa Elżbieta II. Do kiedy Harry i Meghan będą mogli używać znaku "royal", czyli królewski?

"Sussex Royal" nie dla Harry'ego i Meghan

Książę Harry i księżna Meghan formalnie ustąpią z roli wyższych rangą członków brytyjskiej rodziny królewskiej oraz przestaną reprezentować królową z dniem 31 marca - poinformował rzecznik pary. Jak dodał, że zawarte uzgodnienia będą ponownie rozpatrzone po roku.

Elżbieta II nie zgadza się, by jej wnuk z żoną używali marki "Sussex Royal", czyli "królewski". Monarchini uważa za niestosowne, by sygnowali nim swoje projekty. Tymczasem książęca para zainwestowała spore pieniądze w stronę sussexroyal.com. Złożyła też wniosek o zastrzeżenie całej nazwy jako znaku towarowego. Ponadto, na Instagramie konto o tej nazwie obserwuje ponad 11 mln osób, co mogłoby przełożyć się na spory dochód.

Decyzja Harry’ego i Meghan

9 stycznia 2020 roku książę i księżna Sussex poinformowali, że odchodzą z dworu królewskiego. Tłumaczyli, że chcą uniezależnić się finansowo. Zapowiedzieli, że będą żyć pomiędzy Wielką Brytanią a Kanadą.

Swoją decyzję ogłosili bez wcześniejszych konsultacji z rodziną. Zaskoczona królowa Elżbieta w oświadczeniu podkreśliła, że w pełni wspiera decyzję Harry’ego i Meghan o rozpoczęciu nowego życia jako młoda rodzina. Nie oznacza to jednak, że była zwolenniczką tej decyzji.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości