Newsy

Mistrzyni świata w biegach narciarskich zginęła podczas treningu. Miała tylko 19 lat

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
sportowefakty.wp.pl
Płomień świecy.

Nie żyje Hana Mazi Jamnik, jedna z najbardziej obiecujących młodych zawodniczek w narciarstwie biegowym. Reprezentantka Słowenii zginęła w tragicznym wypadku podczas treningu. Miała zaledwie 19 lat.

Hana Mazi Jamnik nie żyje

Informację o śmierci 19-letniej narciarki biegowej przekazał Słoweński Związek Narciarski. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek, 11 sierpnia br. około godziny 9:00 w norweskiej gminie Strand. Podczas treningu na nartorolkach Hana Mazi Jamnik została potrącona przez ciężarówkę. Zagraniczne media donoszą, że sportsmenka została przetransportowana helikopterem do szpitala w Stavanger, ale nie udało się jej uratować.

Odeszli w 2021

Odeszli w tym roku…
Odeszli w tym roku…Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

- W tej chwili nasze wszystkie myśli są z rodziną, której składamy najgłębsze wyrazy współczucia. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i członków kadry narodowej, którzy są wstrząśnięci tym wydarzeniem - podano w komunikacie Słoweńskiego Związku Narciarskiego.

Hana Mazi Jamnik - kariera sportowa

Hana Mazi Jamnik miała na swoim koncie wiele sukcesów. W 2021 roku zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorów w biegach narciarskich. Wywalczyła złoty medal na 10 km stylem dowolnym i srebrny na 13 km stylem klasycznym.

W 2022 roku utalentowana zawodniczka dołączyła do kadry A reprezentacji Słowenii, dzięki czemu trenowała pod okiem olimpijczyka, Oli Vigen Hattestad'a. Miała wystartować w seniorskich mistrzostwach świata, które odbędą się w słoweńskiej Planicy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Images by Ely G.Dulay/Getty Images

Pozostałe wiadomości