Newsy

Guns N' Roses w Warszawie. Możliwe zamknięcie części ulic. Sprawdź, jakich

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Korek w mieście

W poniedziałek 20 czerwca w Warszawie wystąpi zespół Guns N' Roses. Koncert odbędzie się na Stadionie Narodowym. W związku z tym, że w mieście pojawi się legenda rocka, spodziewać się można objazdów i zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Sprawdź, które ulice będą wyłączone z ruchu i jak będzie działać komunikacja miejska.

Guns N' Roses w Warszawie - zmiany w komunikacji

W związku z koncertem legendy rocka, Guns N' Roses, spodziewane są zmiany w ruchu drogowym. Obszar Saskiej Kępy zostanie wyłączony z ruchu od 16 do 20. W tym czasie ograniczony zostanie ruch ulicami Bora-Komorowskiego, Afrykańską, Wału Miedzeszyńskiego, a także alejami Międzynarodową, Poniatowskiego, Stanów Zjednoczonych oraz Waszyngtona. 

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Zmiany w ruchu rozpoczną się jeszcze przed koncertem, który planowany jest na godzinę 20. Ma to na celu ułatwienie dotarcia tysiącom fanów na koncert. Po zakończeniu koncertu, około 22.30, planowane są kolejne zmiany w transporcie komunikacji miejskiej, związane z zakończeniem koncertu. 

Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z koncertem Guns N' Roses w Warszawie

Po godzinie 16:00 20 czerwca planowane są pierwsze objazdy. Jeśli nie będzie możliwości przejechania ulicami Zamoście, Zamoyskiego oraz Sokolą - autobusy 102, 125 i 202 pojadą ulica Kijowską i Targową do przystanku Dworzec Wschodnią. Także linia 135 zostanie skierowana na Ulicę Targową. Z kolei autobusy 146 i 147 przejadą aleją Zieleniecką. Autobusy linii E-1 będą przekierowane na trasę: most Świętokrzyski-Zajęcza-Topiel-Tamka-most Świętokrzyski.

Na trasie pl. Zawiszy- Al. Jerozolimskie- NowyŚwiat- Al. Ujazdowskie- Trasa Łazienkowska- Wał Miedzeszyński- Zwycięzców- Saska- Al. Waszyngtona- Wiatraczna zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa o numerze Z-9.

Po koncercie na trasy wyjadą dodatkowe autobusy o numerze 509. Będzie można nimi pojechać w kierunku Nowodworów i Gocławia. Ruszą one z Ronda Waszyngtona. Ponadto podstawione zostaną dodatkowe tramwaje. Z pętli aleja Zieleniecka będzie można dojechać do Annopola linią nr 3, z kolei autobusem nr 26 będzie można dojechać w kierunku pętli Piaski. Dostawione zostaną również tramwaje linii nr 9, na trasie Gocławek-Ratuszowa-Zoo.

Po zakończeniu koncertu, około 22:30, istnieje możliwość wyłączenia z ruchu mostu Poniatowskiego. W związku z tym autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 zostaną skierowane na most Łazienkowski. Autobusy linii 146 i 147 zostaną przekierowane na aleję Zieleniecką. Tramwaje linii 7, 22 i 25 będą jechać przez most Śląsko-Dąbrowski, a linie 9 i 24 po stronie śródmiejskiej zakończą swoją trasę na pętli plac Starynkiewicza. Poruszające się po stronie praskiej zakończą trasę na Ratuszowej-Zoo.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: deepblue4you/Getty Images

Pozostałe wiadomości