Newsy

Dmuchany zamek uniósł się od wiatru. Dzieci zaczęły spadać z dużej wysokości

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
swr.de
Dmuchany zamek

Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Gondershausen w Niemczech. Silny podmuch wiatru uniósł dmuchany zamek, w którym bawiło się piętnaścioro dzieci. Maluchy zaczęły spadać z dużej wysokości.

Niemcy. Wiatr uniósł dmuchany zamek

3 lipca odbył się turniej piłkarski dla dzieci w miejscowości Gondershausen w Niemczech. Jedną z atrakcji dostępnych dla najmłodszych był dmuchany zamek. W pewnym momencie podmuchy wiatru uniosły go na wysokość nawet do 4-5 metrów i przerzuciły przez wysokie ogrodzenie.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jak informuje niemiecki portal SWR, znajdujące się w środku dzieci zaczęły spadać z dużej wysokości. 9 z nich zostało rannych - przetransportowano je do pobliskich szpitali helikopterami i pojazdami ratowniczymi. Na ten moment wiadomo, że większość z nich opuściła już placówki medyczne.

Wypadek na turnieju piłki nożnej dla dzieci

Burmistrz Gondershausen Edgar Pinger w rozmowie z niemiecką prasą zapewnił, że zostaną wyciągnięte wnioski pozwalające uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Wypadek omówiono także z dziećmi z miejscowej szkoły podstawowej i przedszkola. Niektóre z nich były świadkami niebezpiecznego zdarzenia.

Trwa śledztwo w sprawie możliwego zaniedbania. Policja zabezpieczyła dmuchany zamek, ustalane są szczegóły wypadku. Funkcjonariusze zbierają informacje o przebiegu zdarzenia, przesłuchano także jego świadków.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: swr.de

Źródło zdjęcia głównego: MCCAIG/Getty Images

Pozostałe wiadomości