Newsy

Najstarsza Polka obchodzi urodziny. Ile ma lat? "Nadal chce wyglądać elegancko"

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
dziennikzachodni.pl
Tort, pani Tekla Juniewicz

10 czerwca urodziny obchodzi najstarsza Polska, Tekla Juniewicz. Gliwiczanka zajmuje także drugie miejsce w rankingu najstarszych Europejek. Ile lat skończyła i jak się czuje? Od zeszłego roku seniorka świętuje podwójnie, ponieważ tego samego dnia na świat przyszła jej praprawnuczka.

Gliwice. Najstarsza Polka obchodzi urodziny

10 czerwca 1906 roku na terenie Ukrainy przyszła na świat Tekla Juniewicz - obecnie najstarsza Polka, która skończyła właśnie 116 lat. Mieszkająca w Gliwicach seniorka uznawana jest również za drugą w kolejności najstarszą Europejkę. W zestawieniu wyprzedza ją jedynie pochodząca z Francji siostra zakonna André, która w lutym świętowała 118. urodziny.

Seniorzy

Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formie
Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formieDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Tekla Juniewicz celebruje swoje święto w gronie najbliższych, ale w dniu urodzin najstarszej Polki nie zabrakło życzeń od istotnych urzędników państwowych - pary prezydenckiej RP, wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka oraz przedstawicieli samorządu Gliwic. Wizytę u solenizantki złożył też premier Mateusz Morawiecki.

Tekla Juniewicz z Gliwic skończyła 116 lat. Jak się czuje?

Na setne urodziny seniorka sama piekła tort. W wieku 103 lat była jeszcze w pełni sił i mogła pochwalić się całkowitą sprawnością i doskonałą kondycją. Dopiero rok później zamieszkała ze swoimi wnukami, którzy sprawują nad nią opiekę.

- Babcia jest najwspanialszą kobietą, cudownym, troskliwym człowiekiem, to nasz skarb. Nadal chce wyglądać elegancko, szykuje się na przyjęcie gości i cieszy z ich obecności - serwisowi dziennikzachodni.pl powiedział wnuk seniorki Adam Stachowski.

Tekla Juniewicz to kobieta emanująca pozytywną energią. Uwielbia świat i chętnie obcuje z ludźmi. Wraz z mężem wychowała dwoje dzieci. Dziś ma pięcioro wnuków, czworo prawnuków i czworo praprawnuków - w tym roczną Igę Teklę, która również przyszła na świat 10 czerwca.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: dziennikzachodni.pl

Źródło zdjęcia głównego: YOSUKE SUZUKI/Getty Images, Twitter

Pozostałe wiadomości