Newsy

Gdzie jest burza 28.07? Radar pogodowy NA ŻYWO

Newsy

Aktualizacja:

W środę w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotny deszcz oraz burze, również z gradem. IMGW wydało w związku z tym ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Na termometrach od 24 st. C do 31 st. C, najcieplej na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.

Jak podaje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż znad północno-zachodniej części kontynentu, wpływ słabych wyżów zaznacza się głównie na wschodzie Europy. Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżu znad północno-zachodniej Europy, z głównym ośrodkiem przemieszczającym się powoli znad Wysp Brytyjskich nad Morze Norweskie. Nad naszym krajem utrzymuje się strefa pofalowanego frontu chłodnego, oddzielającego powietrze pochodzenia zwrotnikowego, zalegające na południowym wschodzie kraju, od dość ciepłego powietrza polarnego morskiego, napływającego nad pozostały obszar.

Pogoda w środę 28 lipca 2021 r.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 24 st. C - 26 st. C na zachodzie i do 30 st. C - 31 st. C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru na zachodzie do 70 km/h, w centrum i na wschodzie do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie w środę 28 lipca 2021 r.

W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czasie burzy porywy do 80 km/h. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

Alert RCB

Do mieszkańców woj. świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i lubelskiego wysłano SMS-owe ostrzeżenia o burzach, ulewnym deszczu, silnym wietrze i gradzie.

- Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (28/29.07), burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad – głosi komunikat RCB.

Przypomniano, że podczas burz należy znaleźć bezpieczne schronienie i zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega także, że w związku z burzami możliwe będą podtopienia i przerwy w dostawie prądu.

Gdzie jest burza?

IMGW wydał w środę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Te niebezpieczne zjawiska mają występować na większości obszaru Polski, od granicy wschodniej po linię sięgającą Słupska, dochodzącą do Poznania i Wrocławia. Burzom będą towarzyszyć opady deszczu nawet do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h . Lokalnie grad.

Natomiast ostrzeżenia drugiego stopnia wydano przed upałami dla Lubelszczyzny i Podkarpacia. Tam temperatura maksymalna w dzień do 32 stopni Celsjusza.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Horoskop tygodniowy. Co czeka znaki zodiaku w dniach 26.07 - 01.08? Ponownie poczujemy zew wolności i chęć do podróżowania

Najmodniejsze sukienki na lato. Zainspirujcie się stylizacjami gwiazd

Mateusz Gessler i jego przepis na chłodnik z botwinki. Jak zrobić pyszną zupę na zimno?

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Źródło: PAP, x-news

Pozostałe wiadomości