Newsy

Pogoda w poniedziałek: znowu będzie gorąco i burzowo

Newsy

Aktualizacja:

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 12 lipca 2021 r.? Synoptycy przewidują zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 24 do 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda w nocy z niedzieli na poniedziałek, 11/12.7.2021 r.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, z okresowymi rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu i burze. Suma opadów w czasie burz do 25 mm, zwłaszcza na zachodzie i południu. Lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 14 st. C na Podhalu do 19 st. C na wschodzie i nad morzem. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Pogoda w poniedziałek, 12.7.2021 r.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 27 st. C na północnym zachodzie do 31 st. C w centrum i na wschodzie; nad morzem i w obszarach podgórskich od 24 do 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków południowych.

Ponadto, w południowo-zachodniej części kraju wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW przed burzami z gradem. Alerty obowiązują w woj. łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim.

W regionach kraju Instytut prognozuje burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu sięgające od 20 mm do 30 mm, a lokalnie nawet do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami spadnie również grad.

Miejscami zagrzmieć może również w zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, na pograniczu z województwem kujawsko-pomorskim.

Pogoda w Warszawie, poniedziałek 12.7.2021 r.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie rano małe, później umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burzy do 30 mm. Temperatura maksymalna 31 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

>>> Zobacz także:

Jak się zachować, kiedy burza złapie nas na otwartej przestrzeni? Czy używanie telefonu jest bezpieczne?

Sennik: burza. Jak interpretować sen o burzy z piorunami?

Woda dla pracowników w upały. Czy firma powinna ją zapewnić również osobom pracującym zdalnie?

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości