Newsy

Gdzie są burze, a gdzie najwyższe temperatury w czwartek 29.07? Radar pogodowy NA ŻYWO

Newsy

W czwartek 29 lipca w niektórych częściach Polski mogą pojawić się burze z gradem. IMGW wydał alerty pierwszego stopnia. Podczas wyładowań może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Po przejściu frontu, pogoda nieco się ustabilizuje. Burze i ulewy w większości kraju zaczną zanikać, ale temperatura pozostanie wysoka. Sprawdź radar pogodowy na żywo.

Pogoda w czwartek 29 lipca 2021 r.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne. W niektórych częściach Polski pojawią się burze z gradem. Pierwszy stopień alarmów obowiązuje w województwie lubelskim. Prognozowanym burzom miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 20-40 l/mkw. oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie może pojawić się grad. Przejaśnienia i wyższe temperatury w drugiej części dnia.

Gdzie jest burza 29.07? Radar pogodowy na żywo

Pogoda w Polsce dynamicznie się zmienia, dlatego należy być przygotowanym na zmiany. Warto je monitorować na radarze pogodowym pokazującym warunki atmosferyczne w czasie rzeczywistym. Niebieski kolor na poniższej mapie oznacza miejsca, w których aktualnie występują burze o różnym nasileniu.

windy.com

Temperatura w czwartek 29.07. Gdzie będzie najgoręcej?

W drugiej części dnia burze na wschodzie zaczną zanikać i na większości obszaru Polski powinno być już pogodnie. Przelotne opady deszczu w dalszym ciągu mogą się pojawiać, zwłaszcza w regionach północnych. Temperatura będzie wynosić około 24–27 st. C, a miejscami 28 st. C. Trochę chłodniej nad Morzem Bałtyckim i na krańcach południowych, gdzie termometry pokażą 22–23 st.C.

Aktualną temperaturę i jej zmiany również można obserwować na radarze pogodowym.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak zachować bezpieczeństwo w trakcie burzy?

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości