Newsy

Uwaga na burze. IMGW zapowiada je w pięciu województwach

Newsy

Moment RFBoris Jordan Photography/Getty Images

Burze w kilku regionach Polski. IMGW wydał ostrzeżenia dla woj. dolnośląskiego i opolskiego, a także dla południowych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Jaka będzie pogoda?

Gdzie jest burza?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla woj. dolnośląskiego i opolskiego, a także dla południowych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Jak przekazał IMGW, w tych rejonach Polski w sobotę mogą wystąpić burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Podczas nich wiatr może wiać w porywach do 65 km/h. Miejscami może padać grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne, zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić komunikaty pogodowe.

Pogoda w Polsce w sobotę, 15 sierpnia 2020 r.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i południu kraju okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tam przelotne opady deszczu, a na obszarach podgórskich i w górach również burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm w obszarach górskich, ale w Beskidzie Śląskim i Żywieckim do 20 mm. Temperatura maksymalna od 24 st. C do 29 st., C; chłodniej w obszarach podgórskich Karpat około 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w sobotę, 15 sierpnia w Warszawie

W sobotę w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna około 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, wschodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Zobacz też:

Pogoda na sobotę - słońce, miejscami coraz więcej burz

USA. 37-letni Polak trafiony piorunem na plaży na Florydzie

Ksiądz, który przeżył trzykrotne uderzenie piorunem

Uderzenie pioruna w pobliżu Statuy Wolności w Nowym Jorku. Zobacz wideo:

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości