Newsy

Pożar w gdańskim bloku. 11 osób w szpitalu

Newsy

Aktualizacja:
straz.jpg

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie windy w bloku na gdańskim osiedlu Morena. 11 osób podtruło się dymem. Wśród poszkodowanych było troje dzieci, w tym miesięczne niemowlę.

Policjanci ustalają, kto w nocy ze środy na czwartek wywołał pożar w bloku na gdańskim osiedlu Morena. Ogień pojawił się w windzie, do której ktoś wcześniej włożył m.in. wycieraczki i opony rowerowe. Dymem podtruło się 11 osób, w tym troje dzieci.

Podpalone opony i wycieraczki

Jak poinformowała w czwartek asp. Karina Kamińska oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, pożar miał miejsce w windzie w bloku przy ul. Bulońskiej. "Nieznany na tę chwilę sprawca do dźwigu wrzucił m.in. wycieraczki, opony rowerowe, podpalił je i uruchomił windę" – poinformowała Kamińska.

Dodała, że na miejscu zdarzenia policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki i biegły z zakresu pożarnictwa wykonają oględziny i zabezpieczą ślady. "Dzielnicowi rozmawiają z mieszkańcami, kryminalni sprawdzają zapisy z kamer monitoringu i szukają sprawcy tego przestępstwa. Informacje o wstępnych ustaleniach, policjanci przekazali już prokuratorowi" – poinformowała Kamińska.

Straty wynoszą 450 tys.

Dodała, że policja przyjęła już także wstępne zawiadomienie o przestępstwie od administratora budynku, który oszacował straty na 450 tys. zł.Do pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek. Rzecznik prasowy gdańskiej straży pożarnej mł. bryg. Jacek Jakubczyk poinformował PAP, że po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili duże zadymienie w bloku. 30 mieszkańców ewakuowało się samodzielnie przed przybyciem straży, kolejnych 20 osób ewakuowali strażacy.

Jakubczyk wyjaśnił, że 11 osób podtruło się dymem. Dodał, że jeden z poszkodowanych był nieprzytomny, w pozostałych przypadkach objawy wskazywały na mniej groźne podtrucie. Wśród poszkodowanych było troje dzieci, w tym miesięczne niemowlę. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Źródło: PAP

Zobacz także: 

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości