Newsy

Serial "Skazana" na Festiwalu "Młodzi i Film". "Stworzyłyśmy niesamowitą grupę kobiet"

Newsy

W Koszalinie odbywał się Festiwal "Młodzi i Film". Player i Stowarzyszenie Kobiet Filmowców ocenili kino z perspektywy kobiecej. W trakcie festiwalu rozmawiano także o serialu "Skazana". To niezwykła historia inspirowana faktami, a w rolach głównych wystąpiły kobiety.

Serial "Skazana" na Festiwalu "Młodzi i Film"

Na Festiwalu w Koszalinie pojawił się serial "Skazana". To produkcja, która opowiada historię inspirowaną prawdziwymi zdarzeniami. Jest zaskakująca i pełna zwrotów akcji.

- To jest opowieść o sędzi, która trafia na drugą stronę lustra i trafia do więzienia, gdzie spotyka kobiety, które wcześniej sama skazywała, więc nie jest to łatwe zderzenie - powiedziała Katarzyna Śliwińska - Kłosowicz, scenarzystka.

"Skazana" to serial o kobietach. Rozmówczynie Katarzyny Burzyńskiej podkreślały, że odpowiedni dobór aktorek w tej produkcji pozwolił stworzyć wielowymiarową historię. Na ekranie widać także kobiecą energię.

- Jak człowiek myśli o kobiecym więzieniu, to od razu ma przed oczami jakąś masę ludzką i rzeczywiście w naszym serialu energia tej grupy działała i to, w jaki sposób dziewczyny zostały dobrane, zarówno przez Wiolę Borcuch, jak i przez naszego reżysera Bartka Konopkę, wypełniło tę historię wieloma poziomami i zadziałało jakoś głębiej, niż można było sobie to wyobrażać podczas czytania scenariusza - mówiła aktorka Marta Ścisłowicz.

Aktorki wspierały się na planie, bo historia była trudna. Na czas kręcenia zdjęć zamknięte były w więzieniu. Dla całej ekipy bardzo istotna była dobra współpraca.

Festiwal "Młodzi i Film"

W tym roku odbyła się 40. już edycja Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W Koszalinie debiutowali między innymi Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Xawery Żuławski czy Maria Sadowska. To najstarsze takie wydarzenie w Polsce.

W tym roku Player.pl wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Filmowców oceniali kino z kobiecej perspektywy i przyznawali swoją nagrodę. W jury zasiadły Marta Grela-Gorostiza, dyrektor Działu Fabularnego TVN Grupa Discovery, Joanna Kaczmarek – reżyserka i scenarzystka oraz Zofia Krawiec - pisarka, kuratorka i dziennikarka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Smak wakacji, czyli łosoś na różne sposoby

Letnia i świeża kuchnia Mateusza Gesslera. Poznaj przepisy na risotto, krewetki i szparagi

Jak się odżywiać, aby nie przytyć na wakacjach? "Chodzi o to, żeby nasze wybory były mądrzejsze"

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Katarzyna Burzyńska

Pozostałe wiadomości