Newsy

Eurowizja 2020. Oficjalne logo 65. Konkursu Piosenki Eurowizji

Newsy

Aktualizacja:
Fot. eurowizja.org/fot. dezeen.com

Wiemy jak będzie wyglądało logo Konkursu Piosenki Eurowizji w 2020 roku. Projekt został zaprezentowany przez Europejską Unię Nadawców i holenderskiego nadawcę telewizyjnego. Logo przyszłorocznego wydarzenia symbolizuje obchody 65-lecia konkursu i przedstawia barwy 41 państw biorących w nim udział.

Organizatorzy konkursu Eurowizji nie odpoczywają ani chwili. Już trwają przygotowania do kolejnej odsłony, która odbędzie się w Rotterdamie. Właśnie zostało ujawnione oficjalne logo Konkursu Piosenki Eurowizji (EBU). Logo prezentuje kolory flag krajów, które będą brały udział w konkursie w 2020 roku. Barwy flag są ułożone według kolejności debiutu na scenie poszczególnych uczestników. Projekt logo nawiązuje do tych z poprzednich edycji Konkursu Piosenki Eurowizji.

Hasło Eurowizji 2020

Przyszłoroczny konkurs upłynie pod hasłem Open up (otwórz się). Slogan jest myślą przewodnią konkursu piosenki dla dorosłych.

>>> Zobacz też:

Duncan Laurence zwycięzca Eurowizji z nowym hitem!

Eurowizja - to już 65 lat

Pierwsza edycja Konkursu Eurowizji miała miejsce 10 lat po zakończeniu II Wojny Światowej. Wydarzenie miało na w celu budowanie relacji między krajami Europy poprzez muzykę.

>>> Zobacz też:

Wiktoria Gabor wygrała Eurowizję Junior. To kolejne zwycięstwo Polski!

Zobacz film: Basia Kurdej-Szatan trzyma kciuki za rozwój kariery Roksany Węgiel i Viki Gabor

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości