Newsy

Jest nowy najbogatszy człowiek świata. Kto wyprzedził Jeffa Bezosa?

Newsy

Aktualizacja:

Rok 2021 nie zaczął się dobrze dla Jeffa Bezosa. Właściciel Amazona przez trzy lata cieszył się tytułem najbogatszego człowieka na świecie. Teraz jednak musiał uznać wyższość Elona Muska. Ile jest wart majątek założyciela Tesli?

Bloomberg: najbogatszy człowiek świata

Koniec i początek nowego roku to czas podsumowań. W jednym z najciekawszych zestawień zaszła ogromna różnica.

Według rankingu agencji Bloomberg od 2018 do 2020 roku Jeff Bezos był najbogatszym człowiekiem świata. To zmieniło się po czwartkowym wzroście cen akcji Tesli. Tym samym szef Amazona stracił tytuł na rzecz Elona Muska.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata

Jego majątek szacuje się obecnie na ponad 185 miliardów dolarów . Jeszcze rok temu przedsiębiorca ledwo znalazł się w gronie 50 najbogatszych ludzi świata, a jego wartość wyceniano na 27 miliardów dolarów. W rok udało mu się pomnożyć kapitał kilkukrotnie, a tym samym zaliczyć największy awans na liście światowych krezusów.

W listopadzie ubiegłego roku Elon Musk wyprzedził Billa Gates’a, tym samym stając się drugim najbogatszym człowiekiem świata. Ekscentryczny przedsiębiorca zarobił w 2020 roku więcej, niż wart jest cały majątek głównego udziałowca Microsoftu.

Miniony rok był dla Muska owocny nie tylko pod względem finansowym. W maju fizyk powitał na świecie siódme dziecko. Chłopiec nazwany X AE A-XII jest owocem związku miliardera z kanadyjską wokalistką alternatywną Grimes.

Grimes i Elon Musk zostali rodzicami. Chłopiec przyszedł na świat 4 maja. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Zamieszki w USA. Piotr Kraśko: "Wyglądało to niemal jak zamach stanu"

Ruszył proces stalkera, który zastrzelił nękaną kobietę. "Jakbym skorzystał z pomocy psychologów może by do tego nie doszło"

Jak Polacy ocenili swoje samopoczucie w minionym roku? Nowy sondaż CBOS-u

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło: CNBC

Źródło zdjęcia głównego: Cover Video/x-news

Pozostałe wiadomości