Newsy

Lecisz na wakacje? Sprawdź, jakie obostrzenia obowiązują na miejscu

Newsy

guvendemir/ Getty Images

Egipt, Islandia, Norwegia i hiszpańskie wyspy. Osoby, które w najbliższym czasie wybierają te destynacje, powinny zapoznać się z najnowszymi obostrzeniami. Co zastanie was po przylocie?

Egipt – obowiązkowe testy

Premier Egiptu poinformował, że od 1 września wszystkie osoby przebywające na terenie kraju będą musiały przedstawić wyniki testu na Covid-19. To oznacza, że turyści, chcący odwiedzić Kraj Faraonów, muszą na własną rękę zrobić badanie na obecność koronawirusa.

Ograniczenia, które od września wejdą w życie, dotyczą także miejsc, w których można odpoczywać. Ich liczba ograniczona jest do trzech muhafaz, czyli tamtejszych jednostek podziału terytorialnego. Wśród nich znajdują się między innymi: Prowincja Morza Czerwonego, Synaj Południowy i Matruh

Hiszpania – bez imprez

Planowaliście urlop na jednej z hiszpańskich wysp? Majorka, Minorca i Ibiza zostały objęte nowymi obostrzeniami. Rząd wspólnoty autonomiczne Balearów zakazał organizowania imprez na statkach oraz basenach. Wszystko po to, żeby ograniczyć liczbę zakażeń koronawirusem.

Islandia – obowiązkowe testy i kwarantanna dla przyjezdnych

Islandia wraca do obostrzeń. Od 19 sierpnia weszły w życie zmiany dla podróżujących. Każda osoba przybywająca na Islandię będzie musiała przejść dwa testy na koronawirusa. Pierwszy należy wykonać zaraz po przylocie, na lotnisku – jeżeli wykupimy tę opcję przed przyjazdem, zapłacimy około 250 złotych. Drugi zaś 5-6 dni później w najbliższej placówce medycznej – ten ma być darmowy.

Do momentu uzyskania wyniku testu, podróżni muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie. Władze Islandii dają podróżnym alternatywę, którą jest pełna 14-dniowa izolacja. Nowe zasady nie obowiązują małoletnich, a więc osób urodzonych od 2005 roku.

Norwegia - wymagana kwarantanna

Norweskie Ministerstwo Zdrowia zadecydowało, że Polacy wjeżdżający na teren kraju, mają obowiązek przejścia 10-dniowej kwarantanny. Zgodnie z wprowadzonym przepisem, wymagana izolacja została wprowadzona dla krajów, w których liczba zakażonych przekroczyła 20 osób na 100 tysięcy mieszkańców. Oprócz Polski, na tak zwaną "czerwoną listę" trafiło sześć państw, a więc Cypr, Islandia, Holandia, wybrane regiony Szwecji i Danii. Wcześniej zostały na niej umieszczone: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Francja, Hiszpania, Luksemburg, Portugalia, Rumunia i Szwajcaria. Lista jest aktualizowana co 14 dni. Są jednak wyjątki, zobaczcie kto został zwolniony z obowiązku kwarantanny:

Zobacz też:

Polscy rodzice zwlekają z zakupem szkolnej wyprawki. Powód nie powinien dziwić

"Martwimy się". Naukowcy uważają, że lockdown może napędzić epidemię otyłości

Naukowcy sprawdzili związek alkoholu z wczesnymi poronieniami. Czy istnieje jego bezpieczna dawka?

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości