Newsy

Atak rekina w egipskim kurorcie. Nie żyje 68-letnia turystka

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
dailymail.co.uk
Rekin z otwartą paszczą

Rekin zaatakował 68-letnią turystkę, która kąpała się w Morzu Czerwonym. Kobieta straciła rękę i nogę, jednak udało jej się wydostać na brzeg. Próba reanimacji zakończyła się niepowodzeniem. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w egipskim kurorcie Sahl Hasheesh niedaleko Hurghady.

Hurghada. Atak rekina w egipskim kurorcie

W egipskim kurorcie odnotowano kolejny przypadek ataku rekina na człowieka. Turystka zażywająca kąpieli w zatoce Sahl Hasheesh na skutek spotkania z drapieżnikiem doznała poważnych obrażeń. Straciła rękę i nogę, ale udało jej się wydostać z wody. Nagranie zarejestrowane przez zebranych na pobliskim molo plażowiczów udowadnia, że krwawiąca kobieta z trudem dopłynęła do brzegu.

Próby reanimacji ofiary ataku rekina nie powiodły się. Jak podaje "Daily Mail", 68-lernia turystka z Austrii zmarła w karetce na atak serca.

Egipt. Turystka nie przeżyła ataku rekina

Egipskie władze podjęły decyzję o zamknięciu plaży w Sahl Hasheesh na trzy dni. Oznacza to z całkowity zakaz pływania, nurkowania i uprawiania sportów wodnych.

Ataki rekinów na turystów zdarzają się rzadko. Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad w Egipcie doszło do kilkunastu takich incydentów. W 2010 roku drapieżniki pływające w tamtejszych wodach zaatakowały kilka osób. Poważne obrażenia odnieśli między innymi turyści z Ukrainy i Niemiec.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Imke Meyer/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości