Newsy

Dzień Dziecka 2021 w kinie - najciekawsze propozycje filmów dla dzieci

Newsy

Digital VisionFlashpop/Getty Images

Szukasz inspiracji na prezent lub wyjście z okazji Dnia Dziecka? Świetnym, nareszcie możliwym do zrealizowania pomysłem może być wspólne wyjście lub bilety do kina. Sprawdź aktualny repertuar i promocje filmowe dla dzieci.

Dzień Dziecka 2021 w kinie

Święto wszystkich dzieci obchodzimy w Polsce co roku, 1 czerwca. W 2021 r. wypada ono we wtorek. Wielu rodziców, dziadków, opiekunów, cioć, wujków i innych dorosłych, którzy chcą zrobić w tym dniu coś wyjątkowego dla bliskiego dziecka, szuka pomysłów na prezent lub atrakcję. Od 21 i 28 maja otwierają się kolejne kina, więc wyprawa na film może być świetną atrakcją tak dla dzieci, jak i stęsknionych za wielkim ekranem dorosłych.

Poza tym wiele filmów czekało na swoich widzów, w tym te przeznaczone dla najmłodszych, więc jest w czym wybierać. Repertuar kin na Dzień Dziecka w 2021 r. jest bardzo różnorodny. Aktualne tytuły filmów mogą przypaść do gustu tak dzieciom, jak i dorosłym.

Dzień Dziecka w kinach - repertuar

Poniższe tytuły to wybrane, aktualne propozycje filmów dla dzieci. Więcej propozycji można znaleźć w repertuarach kin sieciowych i studyjnych.

Cruella

Z pewnością wielu z Was pamięta kultowy film Disneya „101 Dalmtyńczyków” i czarny charakter Cruellę Demon. Najnowszy film wytwórni przedstawia jej wcześniejsze losy, z czasów przed planami robienia sobie futer ze szczeniaczków. W roli głównej Emma Stone.

Tom & Jerry

To kultowy duet w światowej historii bajek i animacji. Jak zwykle, kot i mysz znów ze sobą walczą. Tym razem rujnują wesele podczas ślubu stulecia w pewnym hotelu. Przeciwko zwaśnionej dwójce staje dodatkowo inna, przebiegła postać.

Co w duszy gra?

To wzruszająca opowieść, która pomaga widzom zrozumieć, co powoduje, że stajemy się sobą. Główny bohater Joe Gardner – nauczyciel muzyki z Nowego Jorku - marzy o wielkiej, muzycznej karierze. Trafia jednak do zaświatów, gdzie odkrywa, że każdy z nas ma swoje unikalne cechy i talenty. Czy jego życie się zmieni?

Krudowie 2: Nowa Era

Pierwsza część tej pięknej animacji widzowie mogli obejrzeć w 2013 roku. Tak bardzo przypadła wszystkim do gustu, że zdobyła nominację do Oskara. Przesłaniem pełnego przygód filmu jest podkreślenie, jaką siłą może być rodzina i jak bardzo się zmieniamy na przestrzeni lat. Krudowie musza się wspierać i tym razem zmierzyć się z inną rodziną.

Psy i koty 3: Łapa w górę!

Filmowe psy i koty żyją w porozumieniu. Umożliwia to ich chęć, a także specjalny system zapobiegania konfliktom. Niestety komuś chyba bardzo zależy na wywołaniu chaosu. Aby zatrzymać wojnę międzygatunkową, potrzebna będzie pomoc specjalistów, których.. nie ma. Jak zwierzaki sobie poradzą?

Skąd się biorą sny

Mina i Jane to przyrodnie siostry, które na początku nie pałają do siebie szczególną sympatią. Czy wizyta w magicznej krainie rozwiąże ich problemy?

Gdzie pójść do kina w Dzień Dziecka 2021?

21 maja otworzyły się kina studyjne. 28 maja, zgodnie z planem, otworzyły się sieci kinowe:

  • Multikino
  • Cinema City
  • Helios – tutaj dodatkowe atrakcje i konkursy w dniach 29 maja – 1 czerwca

Aby upewnić się, czy powyższe filmy pojawią się w repertuarze kin lokalnych i studyjnych, warto odwiedzać ich strony internetowe lub sprawdzać informacje na stronie filmwebu.

Zobacz też:

Kina wznawiają działalność! Jakie filmy czekają na widzów?

Kino Pionier - to tutaj Blauert mieszał łyżeczką kawę."To kino drogi, wnętrza i głębi". Poznajcie miejsce z duszą

Bezpłatne bilety kolejowe na Dzień Dziecka. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

Zobacz video: Po 193 dniach ponownie otwarto kina. Pierwsi widzowie weszli na sale tuż po północy

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości