Newsy

Okrutna zbrodnia na Dolnym Śląsku. Aresztowano 32-latka podejrzanego o zabójstwo matki

Newsy

Moment RFcristinairanzo/Getty Images

Sąd rozpatrzył wniosek prokuratury o areszt dla 32-latka podejrzanego o zamordowanie matki. Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa z zamiarem bezpośrednim, nie przyznaje się on do winy. Grozi mu dożywocie.

Areszt dla 32-latka z Dolnego Śląska

Na trzy miesiące aresztował w sobotę Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie 32-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej matki. Ciało kobiety policjanci znaleźli w jednym z ogródków działkowych w Bielawie na Dolnym Śląsku.

W sobotę prokuratura postawiła 32-latkowi zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Według śledczych mężczyzna zamordował swoją matkę zadając jej ciosy w głowę oraz dusząc. Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie Tomasz Fedorszczak powiedział PAP, że po dokonaniu zabójstwa mężczyzna wyniósł ciało matki z domu i ukrył je w kompostowniku w jednym z ogródków działkowych.

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie w sobotę późnym popołudniem orzekł wobec 32-latka trzymiesięczny areszt.

Prok. Fedorszczak poinformował, że podejrzany podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzutu. - Jego wyjaśnienia były fragmentaryczne; twierdził, że to nie on i że nie było go na miejscu zbrodni - powiedział prokurator. Śledczy wskazują, że dowody świadczące o winie podejrzanego są mocne; nie ma on też, według prokuratury, alibi.

Motywy zabicia mieszkanki Bielawy

Prokuratura nie podaje motywów działania 32-latka. - To wyjaśni dalsze postępowanie; dziś można powiedzieć, że nie był to motyw finansowy - powiedział prok. Fedorszczak.

Policja rozpoczęła poszukiwania 64-letniej mieszkanki Bielawy po tym, gdy zgłoszono jej zaginięcie. PAP ustaliła, że to podejrzany o zabójstwo syn oraz inna osoba z rodziny zgłosili zaginięcie kobiety. 32-latkowi grozi dożywocie.

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Adam zginął z policyjnej broni. Mija rok, a funkcjonariusz nie został przesłuchany

Zobacz też:

Sześć osób przykleiło się do szyby budynku. Policja: "Każdy może się przyklejać, gdzie chce"

Martwe norki wychodzą z ziemi. Premier Danii rozpłakała się na fermie

"Uwięziony we wnykach, zmarł w męczarniach". Pies stracił życie w sidłach. Policja poszukuje kłusownika

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości