Newsy

Do wakacji lekcje będą zdalne. Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Newsy

Aktualizacja:
x-news

Przed wakacjami lekcje w szkole nie zostaną przywrócone. Do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych, realizowane będzie kształcenie na odległość. Taką informację przekazał minister edukacji Dariusz Piontkowski. Kiedy uczniowie znowu zasiądą w szkolnych ławkach?

Koniec roku szkolnego

Do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość. Przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach - zapowiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca matury, a od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty) będą dni wolne od zajęć dydaktycznych.

W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku

- mówił szef resortu edukacji na konferencji prasowej.

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa

Zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca . Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość.

Częściowo wznowiono działalność niektórych placówek, m.in. przedszkoli i poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz zajęcia w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości