Newsy

Oceny na koniec roku szkolnego 2020/2021. Do kiedy muszą być wystawione?

Newsy

iStockphotoAnpet2000/Getty Images

Przed upragnionymi wakacjami uczniów czeka jeszcze wystawienie ocen końcowych za rok szkolny 2020/2021. Pojawią się na świadectwach i w przypadku kończenia szkoły podstawowej czy średniej często są brane pod uwagę w procesach rekrutacji w dalszej edukacji. Do kiedy jest wystawienie ocen?

Do kiedy wystawianie ocen na koniec roku szkolnego 2020/2021?

Początek czerwca to czas, w którym uczniowie w większości przypadków wiedzą już, jakie oceny pojawią się na ich świadectwach. Niektórzy jeszcze mają czas na ostatnie próby poprawy swoich ocen. Nauczyciele mieli termin na wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych do 24 maja, a na przewidywanych pozostałych ocen rocznych do 2 czerwca. Oceny na koniec roku ze wszystkich przedmiotów zostaną wystawione na 10 dni przed wakacjami, czyli do 15 czerwca.

Rady klasyfikacyjne mają odbywać się w okolicy 17 czerwca. Z kolei zakończenie roku szkolnego zaplanowano na piątek 25 czerwca .

Każdy uczeń, który osiągnie łączną średnią ocen co najmniej 4,75 może ubiegać się o świadectwo z czerwonym paskiem. Z kolei uczniowie, których średnia wynosi 5,0 mogą otrzymywać nagrody zarówno od nauczycieli i dyrekcji swojej szkoły, jak i rady rodziców.

Wystawianie ocen w 2021 - roku pandemii

Do niedawna sprawdzanie poziomu wiedzy, przyswojenia bieżącego materiału szkolnego możliwe było dla nauczycieli głównie zdalnie. Nie było pewności, czy to się zmieni. Jednak zgodnie z ogłoszonym przez rząd 28 kwietnia harmonogramem luzowania obostrzeń, uczniowie zaczęli stopniowo wracać do szkół.

4 maja do szkół wrócili uczniowie klas 1-3. Później, w poniedziałek 17 maja, na naukę w trybie hybrydowym przeszli uczniowie klas 4-8 oraz szkół średnich. Natomiast od poniedziałku 31 maja wszystkie roczniki powróciły do edukacji w trybie stacjonarnym. Od tego czasu wszelkie sprawdzanie poziomu wiedzy, w tym różnego rodzaju poprawy ocen, odbywają się już w szkołach, a nie jak wcześniej zakładano, przy komputerach.

Zobacz też:

Koniec roku szkolnego. Czy planowana data może się jeszcze zmienić? Jest wypowiedź MEN

Zaczęła się rekrutacja do szkół średnich. Sprawdź harmonogram i wymagane dokumenty

Wiadomo, dlaczego coraz więcej uczniów rezygnuje z lekcji religii w szkołach

Zobacz video: "Oceny wystawione, a teraz się integrujemy". Uczniowie liczą na łagodne podejście nauczycieli po powrocie do szkół

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości