Newsy

Szef MSZ Ukrainy zaadoptował szczeniaka. Internauci oszaleli na punkcie Marika

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba pokazał w mediach społecznościowych zdjęcie, które skradło serca internautów. Widać na nim zaadoptowanego przez dyplomatę szczeniaka, który urodził się w oblężonym przez Rosjan Mariupolu. Członek ukraińskiego rządu zaapelował również do ludzi, żeby w miarę możliwości także ratowali zwierzęta w potrzebie.

Dmytro Kułeba przygarnął pieska

Wśród ofiar wojny w Ukrainie są osoby, które opiekowały się zwierzakami. Ich śmierć spowodowała, że na ternie wielu miast i wiosek błąkają się psy, koty i inne czworonogi w potrzebie. Jednego ze szczeniaków przygarnął ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba. O swoim nowym przyjacielu poinformował w mediach społecznościowych. Psiak, którym zachwycają się internauci wabi się Marik. - Wywieziono go wraz z innymi pieskami z Mariupola, gdzie zaginęły osoby opiekujące się matką szczeniąt - napisał szef resortu.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Minister dodał, że nie mógł powstrzymać się od podarowania Marikowi "szansy na szczęśliwe, psie życie". Szczeniak dołączył do dwóch jego psów, Gustawa i Bendżiego.

Internauci zachwycają się nowym pupilem Dmytro Kułeby: "Piękny piesek, a imię bardzo symboliczne. Wspaniały gest", "Ma najsłodsze oczy na świecie. Zakochałam się", "Mam nadzieję, że inne zwierzęta trafią na równie dobrych ludzi. Piękny piesek".

Jak przewieźć zwierzęta z Ukrainy?

W związku z atakiem Rosji na naszych wschodnich sąsiadów, od 24 lutego 2022 r. uproszczono procedury dotyczące wjazdu obywateli Ukrainy ze zwierzętami towarzyszącymi do Polski. Aby przekroczyć z pupilem granicę:

  • należy wykazać, że zwierzak ma mikroczip,
  • pupil musi posiadać aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie,
  • trzeba mieć ze sobą uzupełniony formularz dostępny w punktach recepcyjnych na granicy.

W przypadku braku identyfikacji lub aktualnego szczepienia lekarze weterynarii na granicy są przygotowani na zaczipowanie i zaszczepienie, a zwierzę jest objęte procedurą izolacji - tzn. należy wskazać adres, gdzie będzie przebywało i przez 14 dni jest pod nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/dmytro_kuleba

Pozostałe wiadomości