Newsy

Lego wspólną pasją taty i syna. "Z klocków można zbudować to, czego nie da się kupić w sklepie"

Newsy

Aktualizacja:

W ostatnim odcinku programu "LEGO Masters" pożegnaliśmy Daniela i Wiktora. W sobotni poranek panowie odwiedzili naszą kawiarenkę, by udowodnić, że wspólna pasja taty i syna to zawsze najlepszy przepis na udaną zabawę. Co dla nas zbudowali?

"LEGO Masters" i rodzinna pasja do klocków LEGO

Daniel Korcz i Wiktor Korcz, czyli ojciec i syn dzielą wspólną pasję. Daniel prowadzi agencję tłumaczeń, a jego hobby to triathlon oraz biegi górskie. Syn Wiktor jest uczniem, trenuje siatkówkę, a jego największym marzeniem jest praca, jako projektant LEGO. Panowie postanowili połączyć sili i zgłosili się do programu LEGO Masters. Jak się okazuje, to Wiktor był głosem rozsądku w rodzinnym zespole. Niestety mimo dobrej współpracy odpadli w ostatnim, czwartym odcinku programu LEGO Masters. Dziś zagościli w naszej kawiarence, by pokazać nam, jakie cuda można wyczarować z klocków LEGO.

Wiktor zaprezentował swój statek kosmiczny z rakietą i otwieranymi drzwiami. Tata zaś komplementarnie budował rakietę.

- Mam tu prom kosmiczny zbudowany z wraku statku i jest to nietypowy prom, ponieważ można otworzyć główną część, jak w prawdziwym promie kosmicznym. W środku jest armata, więc charakterystyczna rzecz dla piratów. Mam tu również trzy silniki jeden główny i dwa poboczne oraz antenę – powiedział Wiktor.

Ponadto tata Wiktora zaprezentował użyteczny serwetnik zbudowany z klocków. Świąteczna ozdoba idealnie sprawdzi się na stole i ułatwi domownikom korzystanie z czystych serwetek.

- Z klocków można zbudować to, czego nie da się kupić w sklepie i to chciałem pokazać. Dzięki temu pałąkowi nie będziemy tłuścić wszystkich serwetek, tylko wyciągniemy jedną – powiedział Daniel Korcz.

Wielki finał programu "LEGO Masters"

Już dziś, 12 grudnia, odbędzie się wielki finał "LEGO Masters". W programie pozostały już tylko trzy pary, które zawalczą o tytuł Pierwszego Polskiego Mistrza Lego:

  • Marcin Feltynowski i Marta Kulka,
  • Rafał Zub i Jakub Pleśniarski,
  • Łukasz Więcek i Damian Krępa.

Tym razem zawodnicy mają dowolność wyboru tematu – dzięki temu będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w pełnej krasie. Budowla będzie musiała jednak spełniać wszystkie kryteria LEGO MASTERS, oceniana będzie historia, pomysł i technika. Pod koniec odcinka sędziowie wyłonią zwycięską parę, która zdobędzie tytuł LEGO MASTERS, wizytę w Legolandzie i nagrodę główną, czyli 100 tysięcy złotych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Polski dziennikarz o obrzędach rosyjskich szamanów: "Poznałem człowieka, któremu zabili żonę na odległość"

Per Gessle z Roxette wspomina Marie Fredriksson: "Była wielką artystką. Tęsknię za nią bardzo"

Czekasz na przesyłkę? Listonosz może ją przynieść także w weekend

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości