Newsy

Damian Pracki. Sportowiec, który tworzy portrety w stylu Simpsonów

Newsy

Aktualizacja:

Gra w piłkę nożną, a po pracy tworzy portrety w stylu Simpsonów. Damian Pracki łączy dwie życiowe pasje. Jego rysunkami zachwycają się gwiazdy sportu i showbiznesu.

Damian Pracki - sportowiec i rysownik

Damian Pracki jest wychowankiem Wisły Płock i zawodnikiem KP Piaseczno, Hutnika Warszawa i Marcovii Marki. Jakiś czas temu sportowiec zaraził się pasją do... rysowania. Jego prace, tworzone na wzór popularnej kreskówki "Simpsonowie", podziwiają gwiazdy sportu i showbiznesu.

Pasją do rysowania zaraziłem się dwa lata temu. Przez przypadek trafiłem na konto youtube'owe chłopaka, który rysował, to były takie tutoriale. Pomyślałem, że też to mogę robić i tak zacząłem przygodę z rysowaniem. Robię to w ramach hobby, odstresowania po pracy

- powiedział w rozmowie z x-news Pracki.

Bohaterami Damiana Prackiego są przede wszystkim piłkarze. Sportretował już m.in. Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Grzegorza Krychowiaka i Kamila Glika. Wizerunek w stylu Simpsonów ma także piosenkarka Kayah.

Simpsonowie satyrą na amerykański styl życia

Simpsonowie („The Simpsons”) to niezwykle popularna amerykańska animacja. Produkowany bez przerwy od roku 1989 serial stanowi satyryczne spojrzenie na amerykański styl życia oraz kulturę. Jego akcja toczy się wokół mieszkającej w Springfield rodziny Simpsonów: Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie. Przez kilkaset odcinków w kreskówce przewinęło się wiele dodatkowych postaci.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości