Newsy

Polacy tęsknią za "normalnym życiem". Czego brakuje nam najbardziej w czasach pandemii?

Newsy

Aktualizacja:
Prostock-Studio/Getty Images

"Fryzjerzy, salony kosmetyczne, prywatne gabinety lekarskie, placówki szkolne i opiekuńcze wymieniane są najczęściej" - wynika z sondażu dla "Rzeczpospolitej".

Wizyta u fryzjera i kosmetyczki - za tym Polacy tęsknią najbardziej

Polacy najbardziej tęsknią za usługami fryzjerskimi i kosmetycznymi; ich odmrożenia chce blisko 70 proc. badanych – wynika z sondażu IBRiS, którego rezultaty opublikował dziennik.

Gazeta wskazała, że zbliżone zdanie mają zarówno kobiety (72 proc.), jak i mężczyźni (63 proc.). "Czy wobec tego rząd powinien szybciej otworzyć salony?" - zapytała. "Można by się z tym zgodzić, ale tylko w odniesieniu do fryzjerów" – zauważył cytowany przez dziennik prof. Robert Flisiak, lekarz zakaźnik, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Zastrzegł przy tym, że "salony kosmetyczne to bardzo bliski kontakt twarzą w twarz". "Na to jest stanowczo za wcześnie" - dodał ekspert.

Prywatne gabinety lekarskie oraz otwarte żłobki, przedszkola - tego potrzebują Polacy

Na pytanie "Rzeczpospolitej”, co w "normalnym życiu" wydaje nam się niezbędne, ponad 54 proc. respondentów wskazało na prywatne gabinety lekarskie. "Na trzecim miejscu znalazło się uruchomienie żłobków, przedszkoli i usług opiekuńczych dla dzieci" - czytamy.

Wśród usług, które badani uznali za najbardziej potrzebne, znalazły się restauracje i bary – ich odmrożenia domaga się jedna trzecia respondentów (rząd planuje to na drugą połowę maja) – a także siłownie i miejsca treningowe (prawie 17 proc.). Co ciekawe, mniej badanych wskazało na otwarcie kościołów – nieco ponad 14 proc. (są tam limity 1 osoba/15 mkw.)

- podał dziennik.

Zobacz także:

Autor: Paweł Jaskulski

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości