Newsy

Nie żyje znana czeska wokalistka. Celowo zakaziła się koronawirusem

Newsy

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
TVN24.pl
Joshua Alzate/EyeEm/Getty ImagesCzeska piosenkarka, Hana Horka nie żyje

Hana Horka zmarła w wieku 57 lat. Czeska piosenkarka była związana z zespołem Asonance. Wokalistka miała celowo zarazić się koronawirusem, aby uniknąć szczepienia się. Jeszcze kilka dni temu cieszyła się, że jako ozdrowieniec będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych.

Hana Horka nie żyje

Informację o śmierci piosenkarki potwierdził zespół Asonance, którego wokalistka była członkinią od 1985 roku. Hana Horka kilka dni temu umieściła w mediach społecznościowych post, w którym poinformowała swoich fanów o zakażeniu koronawirusem. Twierdziła też, że przechorowała już COVID-19 i jako ozdrowienic będzie miała prawo pójść do teatru, kina, na koncert, na basen czy wyjechać nad morze. - Życie jest tu dla mnie, dla was także - czytamy w jej wpisie.

Dwa dni po opublikowaniu postu Hana Horka zmarła.

- W niektóre wiadomości nie chcemy uwierzyć. Ale będziemy musieli - napisał w reakcji na śmierć artystki zespół Asonance.

Koronawirus - najważniejsze informacje

IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętachDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Hana Horka celowo zakaziła się koronawirusem

Zdaniem syna piosenkraki, Jana Reka, winnym śmierci jego matki jest ruch antyszczepionkowy, któremu - jak twierdzi - uwierzyła.

Jak podał portal pravda.sk, postawę artystki miało poprzeć wielu jej znajomych i przyjaciół, którzy zachęcali ją do zakażenia się koronawirusem, wyrażając nadzieję, że do tego dojdzie. Natomiast wśród jej fanów zdania były podzielone - jedni popierali swoją idolkę, inni nie rozumieli, dlaczego zdecydowała się na taki krok.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Izabela Dorf

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Joshua Alzate/EyeEm

Pozostałe wiadomości