Newsy

Magdalena Popławska i Arkadiusz Jakubik w filmie "Czarna owca". Premiera w kinach i na Playerze – jeszcze w tym roku

Newsy

Projekt bez tytułu (16).png

Już 13 sierpnia na ekranach kin pojawi się komediodramat w reżyserii Aleksandra Pietrzaka. "Czarna owca" to głęboka analiza współczesnej rodziny, w której każdy musi na nowo poukładać sobie życie.

O tajemnicach rodzin i tzw. czarnych owcach można pisać tysiące powieści, tworzyć miliony filmów, a i tak temat nie będzie wyczerpany. Bo nie ma takiej rodziny na świecie, która nie miałaby swoich zmartwień i bolączek.

"Czarna owca" - fabuła i obsada

Magda, główna bohaterka, w której postać wcieliła się Magdalena Popławska, jest nauczycielką w katolickiej szkole. Od 25-lat wiedzie żywot szczęśliwej żony, choć nikomu nie przyznaje się, że tak naprawdę woli kobiety. Jej mąż, Arkadiusz Jakubik szuka pracy, a ich syn, który nadal mieszka z rodzicami wraz ze swoją dziewczyną, jest popularnym youtuberem. Wszystko zaczyna się sypać, gdy matka i żona po wielu latach tajemnic postanawia iść za głosem serca.

- Film porusza kilka tematów, takich jak wybór między karierą a rodziną, dojrzewanie do bycia ojcem, próba odnalezienia się w całkowicie nowej sytuacji życiowej, ale chyba przede wszystkim ten film jest o tym, że dziecko zawiązuje więź na zawsze. Dwie najpiękniejsze emocje to śmiech i płacz. To może dać nam komediodramat i to mam nadzieje - da nam "Czarna owca" – ujawnia reżyser, Aleksander Pietrzak.

Kiedy film "Czarna owca" pojawi się w kinach?

"Czarna owca" to najnowsza produkcja fabularna TVN Grupa Discovery, za dystrybucję filmu odpowiada NEXT FILM. Reżyserem jest Aleksander Pietrzak ("Juliusz", "Mocna kawa wcale nie jest taka zła"), autorem zdjęć Mateusz Pastewska ("Juliusz"), scenarzystą Bartosz Kozera ("Pod powierzchnią"), a kierownikiem produkcji Krzysztof Łojan ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"). Producentem filmu jest Anna Waśniewska-Gil ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"), a producentem wykonawczym Rafał Ulicki.

"Czarna owca" trafi na ekrany kin w całej Polsce już 13 sierpnia, zaś pod koniec roku zadebiutuje na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Agata Buzek nago w niemieckim horrorze. To już kolejna rola polskiej aktorki w zagranicznej produkcji

Marianna Gierszewska o świadomym rodzicielstwie. "Dziecko nie jest karą, poświęceniem kariery, ciała, pieniędzy"

Stygmatyzacja społeczna we współczesnym świecie – jak z nią walczyć?

Obejrzyj także: Czego się boi Arek Jakubik?

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Pozostałe wiadomości