Newsy

Cyber Monday - co to za dzień i czym się różni od Black Friday?

Newsy

Aktualizacja:

Black Friday 2022 już za nami, jednak wiele sklepów wciąż prowadzi promocje pod hasłem Black Week. Dodatkowo już w ten poniedziałek mamy Cyber Monday. Jak jest między nimi różnica? Czy warto dać się porwać zakupowemu szaleństwu?

Cyber Monday 2022 - co to za święto?

Cyber Monday to odpowiedź sklepów internetowych na Black Friday. Obowiązują bardzo podobne zasady – tego dnia sprzedawcy obniżają ceny produktów w swoich sklepach. Cyber Monday jest kontynuacją wyprzedaży z piątku. Potrzeba stworzenia tego dnia wykreowali sami konsumenci, którzy odwiedzali sklepy w piątek, a następnie szukali okazji w cyberprzestrzeni w poniedziałek. Dlaczego w poniedziałek? Bo, gdy święto zyskiwało na popularności, nie każdy posiadał w domu szybkie łącze internetowe, więc zainteresowani zakupami szukali okazji korzystając ze sprzętu biurowego w pracy!

Uwaga! Kradzieże „na klamkę”
Uwaga! Kradzieże „na klamkę”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Cyber Monday 2022 - kiedy jest obchodzony?

Jak już wspomnieliśmy, Cyber Monday wypada w poniedziałek po Black Friday. W 2022 roku przypada on na 28 listopada. Warto jednak pamiętać, że data ta zmienia się co roku.

Popularność Black Friday i Cyber Monday rośnie w naszym kraju z roku na rok.

Black Friday 2022

Black Friday jest dniem największych obniżek i wyprzedaży. Popularne wydarzenie w Stanach Zjednoczonych odbywa się w ostatni piątek listopada, następnego dnia po Święcie Dziękczynienia. Okazje na Black Friday uznawane są za największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach. W Polsce ten dzień nie jest jeszcze tak popularny jak za oceanem, ale z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie.

Black Friday już za nami. W tym roku szalone wyprzedaże rozpoczęły się w piątek, 25 listopada. Black Friday, czyli Czarny Piątek, to dzień wyprzedaży teoretycznie zarezerwowany dla sklepów stacjonarnych.

Święta z Ameryki

Black Friday oraz Cyber Monday pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. To tam w listopadzie obchodzi się Święto Dziękczynienia, następnie Black Friday i Cyber Monday. Black Friday jest w stanach Zjednoczonych początkiem okresu świątecznego. Czarny Piątek dotyczy głownie sklepów stacjonarnych, a Cyber Poniedziałek sklepów internetowych. W ostatnich latach ten podział uległ zatarciu i sklepy pozostające tylko w strefie on-line coraz częściej obniżają ceny już od piątku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Dowiedz się więcej:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Bernadetta Jeleń

Źródło zdjęcia głównego: fot. Getty Images/macniak

Pozostałe wiadomości