Newsy

Wyjątkowy finał WOŚP. "W Orkiestrze zagrały już cztery pokolenia Polaków i Polek"

Newsy

Autor:
Sabina
Zięba
30. Finał WOŚP
30. Finał WOŚP Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Już po raz 30. odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tym razem zbiera pieniądze na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Przez cały dzień trwają koncerty, licytacje i różne wydarzenia. Jak można pomóc?

Córka Jurka Owsiaka otworzyła finał WOŚP

Co roku wraz z Jurkiem Owsiakiem finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otwiera jego córka, Ewa Owsiak. Tym razem o 8:30 dziewczyna zrobiła to samodzielnie i przywitała widzów poruszającymi słowami, w których podsumowała dotychczasową pracę fundacji. Wyznała także, że bardzo ją to wzrusza. W tym roku bowiem WOŚP gra pod hasłem "Przejrzyj na oczy!", a sama Ewa w 1996 roku była leczona na Oddziale Okulistyki Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Szczecinie.

- Jestem ogromnie wzruszona i szczęśliwa, że mogę tu dzisiaj być. Głos mi się łamie, w naszej rodzinie gadane ma jedna osoba. (...) Do tej pory zebraliśmy ponad 1,5 miliarda złotych. Pierwsi wolontariusze, którzy wychodzili na ulice ze swoimi rodzicami, dziadkami, dzisiaj wychodzą z własnymi dziećmi, co oznacza, że w Orkiestrze zagrały już cztery pokolenia Polaków i Polek. (...) Nastąpiła zmiana technologii, o czym świadczą e-skarbonki czy to, że możemy płacić za pomocą smartfonów. Jednak przez ten czas nie zmieniła się jedna rzecz. Nie zmieniliśmy się my. To, że jesteśmy dobrzy, hojni i że chcemy pomagać innym - mówiła Ewa Owsiak.

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jerzy Owsiak wyznał, że wzruszył się podczas otwierania finału przez swoją córkę, ponieważ Ewa jest jednym z tych dzieci, które rosło wraz z Orkiestrą. Wskazał również, że należy sobie pomagać, dawać siebie innym, być dumnym z Polski.

- Właśnie tacy jesteśmy. Jesteśmy uśmiechnięci, kiedy jesteśmy razem, jesteśmy bez focha, myślimy o tym, aby sobie pomagać nawzajem, aby siebie dawać, ale także, żeby być dumnym z Polski. Taką, jaką my tworzymy, kiedy gramy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił Owsiak.

Zobaczcie, jak w poprzednich latach Jurek Owsiak rozpoczynał finały WOŚP wraz ze swoją córką:

Finał WOŚP
Finał WOŚPŹródło: Dzień Dobry TVN
Jerzy Owsiak z córką. Ewa Owsiak

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości