Co dalej z obostrzeniami dotyczącymi pandemii COVID-19? Minister zdrowia odpowiada

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
tvn24.pl
kobieta w maseczce na ulicy, pandemia COVID-19

Obecnie usta i nos musimy zakrywać maseczką wyłącznie w aptekach, przychodniach i szpitalach. Minister Zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił, czy i do kiedy obowiązek zostanie przedłużony. Sprawdź szczegóły.

Minister zdrowia w rozmowie z Polską Agencją Prasową wypowiedział się na temat aktualnie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Zaznaczył, że obecna liczba zakażeń jest zgodna z prognozami prezentowanymi wcześniej przez resort.

Zdrowie

Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby?
Czy Polacy dbają o zdrowie swojej wątroby? Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Coraz mniej przypadków hospitalizacji po zachorowaniu na COVID-19

- Twierdziliśmy, że wcale nie będziemy mieli jesienią dużej kumulacji zakażeń i zagrożenia dla wydolności systemu opieki zdrowotnej z pewnością nie będzie. Przewidywaliśmy w oparciu o nasze analizy, że hospitalizacji będzie niewiele, a przebieg COVID-19 będzie łagodniejszy - oświadczył minister Niedzielski. - Widzimy w tej chwili, że liczba hospitalizacji związanych z COVID-19 już spadła poniżej tysiąca, a liczba odnotowywanych przypadków jest średnio tygodniowo na poziomie 2,5 tys. Nawet dodając osoby, które testują się poza oficjalnym systemem i nie są raportowane, skala zakażeń nie stanowi zagrożenia dla systemu opieki zdrowotnej.

Do kiedy obowiązkowe maseczki?

W związku z powyższym obowiązek noszenia maseczek w aptekach i placówkach medycznych przedłużony zostanie co najmniej do końca marca 2023 r.

Więcej przypadków grypy niż COVID-19

Minister zdrowia dodał, że epidemia może nieco przyspieszyć na przełomie roku, ale nadal nie będzie to tak dynamiczne i obciążające jak w przeszłości. Niedzielski podkreślił, że obecnie dużo bardziej niepokojące i warte uwagi są dane dotyczące zachorowań na grypę i inne infekcje górnych dróg oddechowych. Zwrócił uwagę, że tylko w pierwszym tygodniu listopada zanotowano w Polsce 100 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, a ponad 400 osób z tego powodu trafiło do szpitala.

Więcej na ten temat na tvn24.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Aliaksandr Barysenka/EyeEm

Pozostałe wiadomości