Newsy

Bosy 2-latek w samym pampersie i koszulce błąkał się po ulicy. Mama i babcia były pod wpływem alkoholu

Newsy

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
chorzow.policja.gov.pl, chorzow.naszemiasto.pl
Interwencja ws. błąkającego się 2-latka

Chorzowscy policjanci otrzymali niecodzienne zgłoszenie. W okolice placu Mickiewicza wezwała ich kobieta zaniepokojona widokiem półnagiego, błąkającego się dziecka. Jak maluchowi udało się opuścić mieszkanie? Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Chorzów. 2-latek błąkał się po ulicy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 26 września, ale dopiero teraz media przekazały dokładne okoliczności, w których 2-letni, zdezorientowany maluch trafił na chorzowski plac Mickiewicza. Około godziny 19 zaniepokojona mieszkanka osiedla wezwała funkcjonariuszy do, jak sądziła, zagubionej dziewczynki, której zdążyła już użyczyć ubrań i ciepłego koca.

- Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Dziewczynka okazała się być chłopczykiem. Życiu dziecka nie zagrażało niebezpieczeństwo. Lekarze określili jego stan jako dobry. Dziecko zostało napojone, nakarmione i ogrzane. Prawdopodobnie samowolnie oddaliło się z miejsca zamieszkania - przytacza słowa kom. Arkadiusza Bienia portal chorzow.naszemiasto.pl.

Trudne historie

Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobietDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania opiekunów malucha, a mieszkańcy miasta - akcję informacyjną w mediach społecznościowych. W poniedziałek, około godziny 21, z komendą skontaktowała się matka, która rozpoznała chłopca na zdjęciach umieszczonych w sieci.

- Policjanci potwierdzili, że odnaleziony chłopiec jest synem 20-letniej mieszkanki Chorzowa oraz ustalili okoliczności całego zdarzenia. Jak się okazało, około 16.00 matka zostawiła swoich dwóch synów w wieku 11 miesięcy i 2 lat pod opieką ich babci, a sama pojechała do sąsiedniego miasta na spotkanie ze znajomymi i zakupy - czytamy na stronie chorzowskiej policji.

Bosy 2-latek w samym pampersie na ulicy Chorzowa

44-latka, pod opieką której pozostawał chłopiec, spożywała alkohol. W wydychanym powietrzu miała 2 promile.

2-latek oraz jego 11-miesięczny brat trafili do specjalnego ośrodka pomocy, ponieważ ich matka również pozostawała pod wpływem alkoholu. Ojciec nie utrzymuje kontaktu z chłopcami.

O sprawie poinformowano sąd rodzinny.

- Wstępna ocena stanu zdrowia dzieci przeprowadzona przez zespół medyczny pokazała, że dzieci były w bardzo dobrej kondycji. Ich życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo – cytuje rzecznika KMP w Chorzowie portal chorzow.naszemiasto.pl.

Więcej informacji na ten temat czytaj w tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Michalina Kobla

Źródło: chorzow.policja.gov.pl, chorzow.naszemiasto.pl

Źródło zdjęcia głównego: chorzow.policja.gov.pl

Pozostałe wiadomości