Newsy

Po blisko ćwierć wieku odnalazł uprowadzonego syna. W tym celu pokonał 500 tys. kilometrów

Newsy

Jasmin Merdan/Getty Images

Guo Gantang stracił syna 24 lata temu, kiedy ten w wieku niespełna dwóch i pół roku został porwany. Na szczęście udało mu się go odnaleźć. Podczas poszukiwań mężczyzna przemierzył na motorze 500 tys. km.

Chiny. Ojciec odnalazł syna po 24 latach poszukiwań

Syn Guo, uprowadzony sprzed domu w prowincji Shandong na wschodzie Chin, został zidentyfikowany przez policję dzięki specjalnej bazie DNA. Dwoje porywaczy, którzy sprzedali dziecko w prowincji Henan, zostało aresztowanych - poinformował chiński dziennik anglojęzyczny "Global Times".

W poszukiwaniu syna Guo objechał 20 chińskich prowincji na motorze, do którego przymocowane były plakaty ze zdjęciami jego dziecka. Rozpaczliwe poszukiwania, w czasie których często musiał sypiać pod mostami i żebrać, stały się inspiracją dla zrealizowanego w 2015 roku filmu, w którym zagrał popularny gwiazdor z Hongkongu Andy Lau.

Guo stał się też znanym i wpływowym członkiem organizacji zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych i pomógł co najmniej siedmiu osobom odnaleźć ich dzieci.

Resort bezpieczeństwa publicznego Chin poinformował, że spotkanie Guo i jego syna, który jest nauczycielem i nadal mieszka w Henan, zostało zorganizowane w niedzielę.

Chiny. Porywanie dzieci

Przez kilkadziesiąt lat porwania dzieci, które znajdowały chętnych "nabywców" w związku z rządową polityką jednego dziecka, były w Chinach poważnym problemem - pisze AFP. Według BBC problem ten istnieje nadal i co roku uprowadzane są tysiące dzieci. Dotyczy to zwłaszcza małych chłopców, ponieważ chińskie rodziny tradycyjnie pragną mieć męskiego dziedzica.

Szacuje się, że w 2015 roku w Chinach porwano około 20 tys. dzieci, które zostały sprzedane do adopcji w kraju i za granicą - pisze BBC.

Zobacz także:

"Siła jest kobietą". U jej 11-miesięcznej córki wykryto guza mózgu. "Gdy została wypisana z OIOM-u na oddział onkologiczny, nie poruszała nawet palcem"

Mama Amy Winehouse udzieliła wywiadu w 10. rocznicę śmierci córki. "Nie czuję, żeby świat znał prawdziwą Amy"

Katarzyna Bujakiewicz w bikini biega po plaży. Fani: "Ten film powinien być na receptę"

Zobacz wideo: Jak chronić nasze dzieci przed przemocą?

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości