Newsy

12-letnia Ania wyszła do szkoły i zaginęła. Policja odnalazła dziewczynkę

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
TVN24
Wóz policyjny.
Gwengoat/Getty ImagesPolicja odnalazła 12-letnią Anię

Dziewczynka w środę rano wyszła do szkoły w miejscowości Chechło w gminie Rudziniec w województwie śląskim. Niestety tam nie dotarła. Policja wszczęła poszukiwania 12-letniej Ani.

Chechło. Poszukiwania 12-latki

Zgodnie z ustalonymi informacjami dziewczynka w środę 20 kwietnia koło godziny 7:30 wyszła z domu i zmierzała w kierunku szkoły. Do placówki jednak nie dotarła. Policja wydała komunikat.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Do tej chwili dziewczynka nie powróciła do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną - dodała policja w komunikacie opublikowanym po godzinie 19.

Śląsk. Poszukiwania 12-letniej Ani

Policja apelowała do wszystkich osób, które mogły mieć informacje na temat miejsca pobytu dziecka, by kontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Gliwicach, pod numerem telefonu 47 859 22 55 lub z najbliższą jednostką policji pod numer alarmowy 112 lub 997.

Ania ma długie włosy blond. W dni zaginięcia ubrana była w niebieskie dżinsy oraz kolorową kurtkę w kraciasty wzór i beżowe buty za kostkę.

Chechło. Zaginiona 12-latka odnaleziona

W środę 20.04.2022 roku o godz. 18:00 został ogłoszony alarm dla całego Garnizonu Gliwickiego. Wszyscy funkcjonariusze nie będący na urlopach lub zwolnieniach lekarskich musieli zgłosić się w jednostkach. Z ustaleń wynikało, że nieletnia Ania, może przebywać na terenie Knurowa.

Wstępnie ustalono gdzie dziewczynka może przebywać, a sprowadzony przewodnik ze Komendy Miejskiej Policji Sosnowiec wraz z psem tropiącym utwierdził policjantów w swoich ustaleniach. Podjęto próbę wejścia do wskazanego mieszkania. Kilkugodzinne pukanie do drzwi i próby rozmowy z domownikami nie odniosły skutku, dlatego podjęto decyzję o sprowadzeniu na miejsce JRG PSP Knurów celem siłowego wejścia. W celu ograniczenia ewentualnych skutków w tym zniszczenia drzwi podjęto decyzję o próby wejścia do mieszkania przez okno - czytamy na stronie iknurow.pl.

Ostatecznie mężczyzna znajdujący się w mieszkaniu otworzył drzwi. W środku przebywała zaginiona. Jak się okazało, w domu obecna była również matka zaginionej oraz jej nowy małżonek. Kobieta ma jednak ograniczone prawa rodzicielskie. Po interwencji policji dziecko wróciło do rodziny zastępczej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Gwengoat/Getty Images

Pozostałe wiadomości