Newsy

Wielka Brytania żegna królową Elżbietę II. "Wypełniłaś swoją powinność"

Newsy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Pierwszy poranek po śmierci królowej Elżbiety przyniósł ogromne poruszenie w świecie. Media wszystkich krajów informują o końcu epoki elżbietańskiej i żegnają monarchinię. Anna Senkara pokazała okładki czołowych brytyjskich gazet, które są pełne symbolicznych zdjęć i wymownych nagłówków. Zobacz relację prosto z Londynu.

Śmierć Elżbiety II - nagłówki gazet

Do pałacu Buckingham spływają kondolencje od głów państw, artystów i ludzi z całego świata. Tłumy pod pałacem już od wczoraj gromadzą się u bram, a prasa przekazuje smutne informacje na pierwszych stronach.

- Chciałam pokazać okładki, te najbardziej dla mnie szczególne, które najbardziej wydały mi się poruszające, bo to jest pierwszy poranek po śmierci królowej. Ciężko mi mówić te słowa. Te okładki są takie bardzo piękne i takie bardzo symboliczne - mówi Anna Senkara, prezentując pierwsze strony gazet. Wszystkie nagłówki to wzruszające słowa pożegnania: "Dziękujemy", "Nasza ukochana królowa nie żyje", "Wypełniłaś swoją powinność, proszę Pani". - Taka właśnie była królowa. Osoba czynu, przecież jeszcze we wtorek przyjmowała nową premierkę Wielkiej Brytanii - Liz Truss. To jest w ogóle niesamowite, co się stało, dlatego, że w ciągu 48 godzin Wielka Brytania ma nową premierkę i nowego króla - dodaje.

Śmierć królowej Elżbiety II - atmosfera wokół pałacu Buckingham

Pałac Buckingham pogrążony jest w żałobie, podobnie jak cały naród, który do tej pory z ogromnym szacunkiem odnosił się do rządów głowy rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii.

- Flaga do połowy masztu i zanim ja się z państwem połączyłam, byłam tam przed tą bramą. To jest morze kwiatów, morze laurek, baloniki, to są listy pisane przez ludzi. Wszyscy dziękują królowej, ludzie mają łzy w oczach, robią tam zdjęcia. I też z tych wszystkich rzeczy pozostawionych przed bramą, wynika, że królowa jednoczyła pokolenia - relacjonuje dziennikarka.

Jeszcze w czerwcu tego roku królowa obchodziła platynowy jubileusz swojego panowania. Ten niezwykle radosny moment wspomniała na koniec swojej relacji Anna Senkara, przytaczając słowa, jakie wtedy skierowała do tłumu monarchini.

Nadejdzie taki czas, że się kiedyś spotkamy

Oglądaj na antenie TVN Style dokument "Elżbieta i Filip: Miłość i służba", emisja w niedzielę ,11 września o godz. 23:00.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości