Newsy

Czy na święta spadnie śnieg? Znamy prognozę

Newsy

Aktualizacja:
Julius Reque /Getty Images

Białe święta to marzenie wielu z nas. Niestety od wielu lat w Polsce w Boże Narodzenie obywaliśmy się bez śniegu. Ostatni raz w świątecznym okresie cieszyliśmy się białym puchem w 2012 roku. Czy teraz będzie inaczej?

Czy na święta będzie śnieg

Jest szansa, że w Boże Narodzenie w Polsce spadnie śnieg i biała pokrywa się utrzyma. Tak wynika z długoterminowej prognozy pogody, którą opublikował meteorolog Marek Kuczera z Uniwersytetu Karola w Pradze. Jak napisał, w Europie Środkowej i Wschodniej utrzyma się wir polarny. Daje to szansę na opady śniegu w dni świąteczne, ponieważ prognozy przewidują również pojawienie się niżu śródziemnomorskiego.

- Wędrując na północ Europy, niż obsypie śniegiem Bałkany i będzie wpływał na pogodę w Europie Centralnej. Następnie możliwe jest nadejście zimnego frontu atmosferycznego, dzięki, któremu pokrywa śnieżna się utrzyma – czytamy na stronie mkweather.com.

Jeśli te przewidywania się sprawdzą, byłaby to miła odmiana i pierwsze w Polsce białe święta od 2012 roku.

Boże Narodzenie 2020 - czy spadnie śnieg

Szansa na białe święta dotyczy Skandynawii oraz Europy Środkowej i Wschodniej. W innych regionach - na Wyspach Brytyjskich, w północnych Niemcy, Francji, Hiszpanii czy Włoszech - warunki śnieżne mogą utrzymywać się jedynie w rejonach górskich. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to to prognoza długoterminowa, nie ma więc pewności, że się sprawdzi.

Pod koniec listopada w Polsce zrobiło się zimno i w wielu miejscach w kraju spadł pierwszy śnieg, jednak weekend przyniósł ponowne ocieplenie. Początek tygodnia również zapowiada się dość ciepły i deszczowy.

Opady śniegu zaskoczyły kierowców w Anglii. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Szalony sezon świąteczny. Jak polskie gwiazdy spędzały Mikołajki?

Oto najpopularniejsze i najpiękniejsze rośliny świąteczne. Niektóre z nich są silnie trujące

Autokwarantanna przed świętami? Minister zdrowia: "Również o tym myślimy"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: wp.pl

Pozostałe wiadomości