Newsy

Bon turystyczny będzie ważny dłużej. Czy zapłacimy nim za ferie lub wakacje w 2022 roku?

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Magdalena
Brzezińska
Halfpoint Images/Getty ImagesBon turystyczny

Rząd przyjął projekt ustawy, który wydłuża termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego. Wcześniejsze założenia wskazywały na konieczność wykorzystania świadczenia do końca marca 2022 roku. Jak długo będzie ważne dofinansowanie według nowych ustaleń?

Bon turystyczny został przedłużony

Polski Bon Turystyczny to narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin. Pośrednio stanowi także pomoc dla branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Rada Ministrów zdecydowała, że termin na dokonywanie płatności za pomocą bonu turystycznego zostanie wydłużony do 30 września 2022 r. Wcześniejszy termin upływał z końcem marca 2022 r.

Bon turystyczny wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Zobacz wideo: Bon turystyczny na nowych zasadach

Bon turystyczny na nowych zasadach
Bon turystyczny na nowych zasadachBon turystyczny na nowych zasadach
Dzień Dobry TVN/x-news

Bon turystyczny - gdzie można go zrealizować?

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Świadczenie można wykorzystać do opłacenia między innymi pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Jak informował w październiku resort rozwoju i technologii, z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, z bonu skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Czy można wykorzystać bon turystyczny na ferie 2022?

W związku z przedłużeniem ważności bonu można z niego skorzystać do końca września 2022 roku. Nawet, gdyby przedłużenie nie miało miejsca, jego ważność była do marca 2022. To oznacza, że może on zostać wykorzystany na dofinansowanie lub sfinansowanie kosztów ferii dla dziecka w tym roku.

Sport to zdrowie

Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Halfpoint Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości