Newsy

Zwłoki 33-latki w samochodzie przy szpitalu. "Przyjechała zrobić test na COVID-19"

Newsy

Andrzej Rostek/Getty Images

W samochodzie zaparkowanym przed szpitalem w Bogatyni znaleziono ciało kobiety. Na miejsce została wezwana policja i przeprowadzono oględziny. Przyczynę śmierci ma wykazać sekcja zwłok. Jak wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury, 33-latka przyjechała do szpitala, aby wykonać badanie na obecność koronawirusa.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci kobiety przed szpitalem w Bogatyni

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski potwierdził, że zwłoki młodej kobiety znaleziono w jednym z samochodów stojących na parkingu przy szpitalu w Bogatyni.

- Ciało kobiety zostało znalezione przez pracowników szpitala, którzy kończyli nocną zmianę. Na miejsce została wezwana policja, przeprowadzano oględziny. Obecnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu prowadzone są czynności, które mają wyjaśnić przyczynę śmierci kobiety - przekazał. Dodał, że wstępne okoliczności zdarzenia nie wskazują na udział w nim osób trzecich. Przyczynę śmierci ma wykazać sekcja zwłok.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury, kobieta przyjechała do szpitala, aby przeprowadzić badanie na obecność koronawirusa.

- Takie badania w szpitalu w Bogatyni rozpoczynają się o godz. 8:00, prawdopodobnie kobieta czekała na rozpoczęcie wykonywania tych badań – dodał prokurator.

Przypadki koronawirusa w Polsce - stan na 30 marca 2021

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 20 870 osób, 461 chorych z COVID-19 zmarło – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Mazowszu - 3572 i na Śląsku - 2812. Najmniej z kolei na Podlasiu - 349 i w woj. opolskim - 325. Reszta przypadków pochodzi z województw: dolnośląskiego (2110), wielkopolskiego (1892), małopolskiego (1655), łódzkiego (1290), kujawsko-pomorskiego (1181), lubelskiego (1010), pomorskiego (989), podkarpackiego (919), warmińsko-mazurskiego (786), zachodniopomorskiego (728), świętokrzyskiego (551) i lubuskiego (397). 304 zakażenia - podało MZ - to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Zobacz wideo: "Jesteśmy na styk". W szpitalach brakuje miejsc dla chorych na Covid-19

>>> Zobacz także:

Chciała sprzedać fotelik dziecięcy, a straciła pieniądze z konta. Policja ostrzega przed nowym oszustwem internetowym

Znaleziono ciała dwójki dzieci i matki. Podejrzewa się tzw. samobójstwo rozszerzone

Dyrektorka domu dziecka latami miała znęcać się nad dziećmi. "To był szczyt sadyzmu"

Autor: Iza Dorf

Źródło: TVN24/PAP

Pozostałe wiadomości