Newsy

Biedronka wspiera WOŚP. Firma została jednym z głównych sponsorów akcji

Newsy

Autor:
Nastazja
Bloch
Miasteczko WOŚP

Za dwa dni 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biedronka po raz pierwszy została sponsorem głównym tej akcji. Jak firma zaangażowała się w pomoc?

Biedronka została sponsorem głównym WOŚP

W tym roku wyjątkowy, bo już 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród sponsorów głównych pojawiła się Biedronka. Co skłoniło firmę do wzięcia udziału w akcji?

- Obserwowaliśmy od wielu lat, co robi Jurek Owsiak i setki tysięcy ludzi, którzy są zgromadzeni wokół tej energii. My też wiele robiliśmy jeśli chodzi o akcje charytatywne, ale bardziej w kierunku seniorów. To gdzie widzieliśmy dużą szansę dla siebie to zaangażowanie w taką akcję, która poprawia standardy leczenia. Pomyśleliśmy o tym, że jubileuszowy 30. finał to jest idealny rok na wejście do gry - powiedział Arkadiusz Mierzwa, szef komunikacji Biedronka. - W tym naszym myśleniu najważniejsze było to, by dodać naszą cegiełkę. W 3250 sklepach od początku grudnia stoją puszki WOŚPu, do których klienci mogą wrzucać pieniądze. Staliśmy się jednym z 5 sponsorów głównych – dodał.

 Produkty z logiem WOŚP w sklepach Biedronka

To nie wszystko. W sklepach Biedronka możemy także nabyć produkty z logiem WOŚP. Na półkach znajdziemy m.in. skarpetki, koszulki, kubki termiczne. Hitem jest także biedronkowa czapka. Całkowity dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości