Newsy

Zakupy przed Wielkanocą. Do której otwarte będą sklepy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę?

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
zakupy spożywcze w papierowej torbie

Już w najbliższy weekend w Polsce obchodzona jest Wielkanoc 2022. Święta ustawowe zmieniają czas pracy sklepów i placówek handlowych. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek niektóre miejsca wydłużą godziny otwarcia. Do której otwarta będzie Biedronka?

Do której otwarta będzie Biedronka w Wielki Piątek i Wielką Sobotę?

Sieć sklepów Biedronka wydłuża godziny funkcjonowania sklepów przed Wielkanocą. W Wielki Czwartek i Piątek ponad 2200 punktów sieci będzie czynnych w godzinach od 6:00 do 23:00 lub dłużej – do północy lub całodobowo, w zależności od sklepu - informacje o tym zazwyczaj podane są bezpośrednio przy wejściu do konkretnego sklepu sieci.

Wielkanoc

Dobre choć wielkopostne
Dobre choć wielkopostne Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W Wielką Sobotę natomiast zakupy w Biedronce będzie można zrobić do godziny 13:00, a nie ustawowej 14:00. Ta godzina potrzebna jest pracownikom na posprzątanie i zamknięcie sklepów o czasie.

Zakaz handlu w święta

W Wielką Sobotę zakupy można zrobić do godz. 14. Jest to zgodne z obowiązującym zakazem handlu w niedziele i święta. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny trudno będzie zrobić jakiekolwiek zakupy – pozostają stacje paliw lub sklepy, w których za ladą staną właściciele, a nie pracownicy. Z tego względu najlepiej zaopatrzyć się we wszystko, co potrzebne, odpowiednio wcześniej i wykorzystać fakt, że wiele sklepów będzie otwartych przed świętami dłużej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Paul Taylor/Getty Images

Pozostałe wiadomości