Newsy

29-latek wjechał w tłum. Nie żyje nauczycielka, uczniowie są ranni

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Twitter/dw.pl
Groźny incydent

Do groźnego incydentu doszło w Berlinie. 8 czerwca 29-letni Gor H. wjechał samochodem w grupę uczniów. Według berlińskiej policji nie żyje nauczycielka, a 14 uczniów jest rannych. Funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające.

Berlin. 29-latek wjechał w grupę studentów

Berlińska policja poinformowała na Twitterze o groźnym wypadku, do którego doszło 8 czerwca w Berlinie. 29-letni Gor H. wjechał w grupę osób na chodniku w pobliżu Breitscheidplatz. Jak ustalono, mężczyzna jest pochodzenia ormiańskiego, był też wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Według ustaleń funkcjonariuszy śmierć poniosła jedna osoba - nauczycielka z Hessji , a 14 studentów zostało rannych. - Według obecnego stanu wiedzy, 14 studentów z #Hessen jest wśród osób, które zostały ranne, a niektórzy z nich poważnie - czytamy na Twitterze.

Sprawcę zatrzymała berlińska policja

Sprawca został zatrzymany przez świadków zdarzenia. Policja zwróciła się o pomoc do osób, które widziały te sytuację na żywo. Każda informacja, wideo czy zdjęcie mogą być pomocne w ustaleniu, czy był to wypadek, czy celowe działanie. O sytuacji poinformowano również bliskich ofiar. - Krewni są informowani i znajdują się pod opieką - napisano w oświadczeniu.

Sytuację skomentowała również burmistrz Berlina Franziska Giffey, która przekazała wyrazy współczucia poszkodowanym oraz ich rodzinom. Jak wynika z najnowszego komunikatu berlińskiej policji na Twitterze po przesłuchaniach kontynuowane są badania i analiza śladów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Twitter/dw.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fhm/Getty Images

Pozostałe wiadomości