Newsy

Będą nowe obostrzenia? Minister zdrowia zabrał głos w sprawie wzrostu zakażeń

Newsy

Autor:
Milena
Jaworska
Źródło:
wiadomosci.wp.pl

Co czeka Polaków w nadchodzących miesiącach w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem? Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, jakie działania zostaną podjęte w ramach walki z COVID-19. Czy będą nowe obostrzenia? 

Wzrost zakażeń koronawirusem

Wzrost zakażeń, który obserwujemy w ostatnich dniach, może napawać Polaków niepokojem. Kolejna fala pandemii zdaje się być nieunikniona, biorąc pod uwagę najnowsze dane. Jak zauważa minister zdrowia, warto się szczepić, ponieważ efekty podanych szczepionek już są widoczne. Zachorowań o ciężkim przebiegu, wymagającym hospitalizacji jest zdecydowanie mniej niż w czasie poprzedniej fali.

- Mamy cały czas do czynienia z trendem wzrostu zakażeń. Porównując do sytuacji sprzed roku, widzimy efekt szczepień. Patrząc na dynamikę wzrostu, to ona różni się znacznie od tej z września 2020 roku - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w Kielcach. - Widzimy olbrzymią różnicę w hospitalizacjach. Jak dobrze pamiętam, było ich dwa razy więcej. Nie możemy się spodziewać spadku tendencji wzrostu - dodał.

Czy będą nowe obostrzenia?

Minister wyjaśnił jednocześnie, że rząd nie planuje kolejnej narodowej kwarantanny, ponieważ przyrost zakażeń w Polsce jest wciąż stosunkowo mały, biorąc pod uwagę wskaźniki zachorowań w innych krajach, gdzie przeszło już apogeum czwartej fali COVID-19.

- Nie przewidujemy zaostrzenia restrykcji - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. - Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie tych restrykcji, które mieliśmy w wakacje i we wrześniu – dodał.

Zobacz wideo: Na koniec października 5 tys. zakażeń dziennie, ministerstwo nie będzie zwiększać liczby łóżek covidowych na zapas

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Milena Jaworska

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/x-news

Pozostałe wiadomości