Newsy

"Balladyna" w Playerze. "To pierwsze tego typu wydarzenie teatralno-filmowe"

Newsy

Aktualizacja:

Spektakl wyprodukowany w warunkach całkowitej izolacji aktorów. Artyści sami filmowali poszczególne ujęcia i porozumiewali się między sobą za pomocą telefonów komórkowych. „Balladyna” w reżyserii Oskara Sadowskiego to wyjątkowe przedstawienie teatralno-filmowe. Premiera 28 maja o godzinie 21:00 w Playerze.

"Balladyna" - premiera 28 maja w player.pl

Nie ma chyba Polaka, który nie zna "Balladyny". Nawet jeśli nie czytaliśmy dramatu Juliusza Słowackiego, jego liczne adaptacje na pewno nie umknęły nikomu. Artyści wciąż jednak szukają nowych form wyrazu dla klasyki. Swój pomysł na to, jak opowiedzieć losy Balladyny, znalazł także reżyser Oskar Sadkowski.

"Balladyna" Sadkowskiego to pierwszy w Polsce wirtualny spektakl z pogranicza teatru i kina eksperymentalnego. Został wyprodukowany w warunkach całkowitej izolacji aktorów, własnoręcznie filmujących i porozumiewających się między sobą za pomocą telefonów komórkowych.

Pragnienia, obsesje, fantazje erotyczne i niespełniona miłość z morderstwem w tle, zestawione z wyobcowaniem i dystansującą technologią, eksplodują w emocjonalnej grze. Psychodeliczna formuła sztuki przekracza dotychczasowe granice komunikacji z widzami.

"Balladyna" - obsada

W projekcie biorą udział gwiazdy polskiej sceny teatralnej i filmowej, m.in.: Marta Zięba, Katarzyna Figura, Marcin Kowalczyk, Maja Pankiewicz, Sandra Korzeniak, Jacek Poniedziałek i Bartek Gelner.

Próby do sztuki odbywały się przy pomocy wideokomunikatorów. Zmontowanie i zaanimowane sceny tworzą multiekranowe panoramy oraz kolaże z efektami znanymi z portali społecznościowych.

"Balladyna" - gdzie oglądać?

Wspólne oglądanie premiery wideo-spektaklu odbędzie się na żywo w Playerze 28 maja o godzinie 21:00 w formie Pay-Per-View. Wejściówkę można kupić w przedsprzedaży TUTAJ.

Dzień po uroczystej premierze „Balladyna” trafi do stałej biblioteki serwisu Player, gdzie będzie dostępna w ofercie TVOD. Połowa z przychodów ze sprzedaży e-wejściówek trafi w ręce twórców oraz artystów.

*Spektakl „Balladyna” przeznaczony jest dla widzów powyżej 18 roku życia.

Player.pl - wsparcie dla Fundacji Legalna Kultura

„Balladyna” to kolejna inicjatywa poszerzająca ofertę Playera. Od jakiegoś czasu obok najlepszej rozrywki, seriali, filmów, newsów, dokumentów, serwis stawia także na kulturę wysoką. #Koncertdlabohaterów oraz spektakl „Piloci” zapoczątkowały ten trend w serwisie, a zbliżająca się premiera „Balladyny” jest jego naturalną kontynuacją.

„Balladyna” to także krok platformy w stronę wspierania polskiej kultury i rodzimych twórców. Player stał się partnerem Fundacji Legalna Kultura, której celem jest edukacja w zakresie praw autorskich i zagrożeń związanych z piractwem oraz uświadamianie znaczenia etyki w korzystaniu z dóbr kultury. W czasach zamkniętych kin i teatrów, legalne serwisy VOD, w tym player.pl, stały się najlepszym – uczciwym i bezpiecznym – źródłem dostępu do najnowszych filmów, seriali, koncertów, a także spektakli i musicali. Wybierając legalne źródła, każdy z nas wspiera polskich twórców i instytucje kultury. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji.

Obejrzyjcie cały zwiastun "Balladyny". Serdecznie zapraszamy również do wzięcia udziału w premierowej transmisji. Godzinę przed premierą „Balladyny” w Playerze odbędzie się także koncert Baascha oraz najbardziej psychodeliczna impreza w Polsce z udziałem aktorów i twórców projektu.

Zobacz także:

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości