Newsy

Awaria serwerów. Wiele stron internetowych nie działa

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Komputer Świat
Osoba patrząca w ekran laptopa

Użytkownicy sieci zaczęli zgłaszać problemy z działaniem serwerów firmy OVH. Jest to jedno z największych przedsiębiorstw hostingowych w Europie. Nie działa wiele stron internetowych, także w Polsce. Prezes firmy podał już przyczynę awarii.

Pożar w serwerowni OVH

W marcu tego roku miał miejsce pożar serwerowni OVH. Część serwerów została doszczętnie uszkodzona - nie było możliwości odzyskania danych. Jednak tym razem, jak podaje prezes, przyczyną nie jest pożar. Firma poinformowała, że środowa (13.10) usterka spowodowana jest błędem ludzkim i już pracują nad rozwiązaniem problemu. 

Problem dotyka wiele krajów Europy Zachodniej, wiele stron nie działa w Niemczech, Francji i Portugalii. Także w Polsce odnotowano problemy z otwieraniem niektórych stron internetowych, np. dużej sieci dyskontowej z Portugalii.

Awaria serwerów OVH - nie działa wiele stron internetowych. Jaka jest przyczyna?

Za pośrednictwem strony downdetector zgłaszane są błędy związane z niedziałaniem stron internetowych i usług, które działały w oparciu o infrastrukturę OVH. Polskie wersje serwisu przekroczyły już 3,5 tysiąca zgłoszeń.

Problemem okazała się rekonfiguracja sieci DC na VH. Prezes na swoim twitterze podał informację, że planują naprawić konfigurację. Ponadto firma podała, że w ostatnim czasie intensywność ataków DDoS znacznie wzrosła, z tego powodu wprowadzono nową infrastrukturę, a jej zła konfiguracja spowodowała problemy i dużą awarię. O 10:23 Octave Klaba podał informację, że "router z nieprawidłową konfiguracją D2 został wycięty".

Zobacz wideo: Budowa i remont domu to nie lada wyzwanie

Budowa i remont domu to nie lada wyzwanie
Budowa i remont domu to nie lada wyzwanie Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Komputer Świat

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości