Newsy

Facebook, Instagram i WhatsApp nie działają. Globalna awaria największych portali społecznościowych

Newsy

Autor:
Milena
Jaworska

Popularne serwisy społecznościowe przestały działać około godziny 17. Przyczyny awarii nie zostały jeszcze podane. Użytkownicy Facebooka, Instagrama i WhatsAppa wciąż czekają na powrót do normalności.

Nie mogę korzystać z Facebooka i Instagrama - co robić?

Jeśli nie możesz korzystać z ulubionych serwisów społecznościowych: Twoje wiadomości wciąż się wysyłają i nie są dostarczane, a posty nie chcą się ładować, nie stresuj się. Podobny problem mam mnóstwo innych użytkowników na całym świecie. 4 października o godz. 17 wszystkie serwisy Marka Zuckerberga przestały działać poprawnie. Awaria wciąż jest naprawiana.

Awaria Facebooka i Instagrama - jak długo potrwa?

Nie wiadomo, co spowodowało globalną awarię najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Trudno określić jednoznacznie jej skalę, czyli to, ile osób nie ma obecnie dostępu do swoich kont na wspomnianych platformach. Potwierdzone zostało, że serwisy nie działają w wersji przeglądarkowej, jednak mobilnie strony są wyświetlane, chociaż pokazują jedynie stare posty. Domniemaną przyczyną awarii są serwery, które odmówiły posłuszeństwa, jednak oficjalnego oświadczenia w tej sprawie wciąż brakuje. Serwis downdetector.com odnotował już ponad 40 tys. zgłoszeń, które dotyczą Facebooka w samym USA, napływają wciąż kolejne zgłoszenia.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: d3sign/Getty Images

Pozostałe wiadomości