Jak trafić na czarną listę linii lotniczych? Rzecznik LOT-u: "Nie wierzyłem, że kiedykolwiek napiszę takiego ćwirka"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
TVN24.pl

Latanie samolotem bywa stresujące. Przekonali się o tym pasażerowie Polskich Linii Lotniczych, którzy byli świadkami skandalicznego zachowania jednego z mężczyzn przebywających na pokładzie. Działanie pasażera było tak niespodziewane, że niemal natychmiast trafił na czarną listę rodzimych linii lotniczych. Co wydarzyło się w samolocie?

Trafił na czarną listę. Już nie wsiądzie do polskiego samolotu

Stresujące sytuacje na pokładzie samolotu to codzienność osób pracujących w liniach lotniczych. Choć dziwne lub nieprzewidziane zachowania pasażerów zdarzają się regularnie, to zachowanie pewnego mężczyzny, który leciał Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, wyprowadziło z równowagi rzecznika do tego stopnia, że postanowił podzielić się incydentem na Twitterze.

Jak podało TVN24, pod koniec ubiegłego tygodnia na trasie Nowy Jork - Warszawa pasażer w średnim wieku zaczął awanturować się już w trakcie lądowania na lotnisku Chopina. Mężczyznę udało się uspokoić, jednak był to dopiero początek kłopotów na pokładzie.

Awanturnik na pokładzie samolotu. Wpisali go na czarną listę LOT

Jak napisał na Twitterze Krzysztof Moczulski, rzecznik linii LOT, awanturnik był pijany, zdjął spodnie i majtki, po czym oddał mocz na wewnętrzne drzwi samolotu.

- Nie wierzyłem, że kiedykolwiek napiszę takiego ćwirka – przyznał rzecznik Polskich Linii Lotniczych na social mediach.

Problematyczny pasażer został wpisany na czarną listę linii lotniczych, co oznacza, że nie będzie mógł już skorzystać z usług LOT-u. Tego typu lista praktykowana jest w wielu krajach i dokumentuje nazwiska najbardziej uciążliwych lub nieodpowiedzialnych pasażerów, którzy utrudniają przebieg lotu. Czarna lista pozwala zapewnić bezpieczeństwo załodze i innym osobom znajdującym się w samolocie.

Więcej na ten temat na stronie TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: EyeEm / Getty Images

Pozostałe wiadomości